Terzioğlu’ndan ambulans açıklaması

Ak Parti Of İlçe Başkanı M.Hakan Terzioğlu yaptığı açıklamada Of’ta yaşanan Ambulans Krizi haberi ile ilgili açıklama yaptı.

Terzioğlu’ndan ambulans açıklaması

Of’ta yaşanan Ambulans krizi olayına Ak Parti Of İlçe Başkanı Terzioğlu’ndan açıklama geldi.

 

Sağlıkta dünya bizi örnek alıyor

Of’un Nabzı Gazetesinin son sayısında gündeme getirilen ve sitemizde yayınlanan haberin gerçek bilgiler içermediğini belirten Terzioğlu; “Hükümetimizin sağlıkta açtığı çığır, dünyanın dilinde. Ambulans helikopterlerle ülkemizin en ücra köşelerinden hastalarımız alınarak tam donanımlı hastanelerimizde tedavi ediliyor. İnsanlarımız eskilerden tedavi olabilmek için Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirlere gitmek zorunda kalırken şimdi ise kendi illerinde hatta ilçe merkezlerinde tedavi olabiliyor” dedi.

 

Sevk olmadığı için ambulans görevlendirilemedi

Bahse konu olayın bir tedavi gerektiren hastalık olmadığını belirten Terzioğlu; “Teyzemizin İstanbul’a gitmesi tedavisi için değil. İstanbul’da yaşarken Of’a gelmiş, tekrar İstanbul’a gitmek istemiş. Ortada herhangi bir doktor sevki yok. Tedavi sevki olmayınca kanunlar gereği Of’tan İstanbul’a ambulans görevlendirme de mümkün olmadı. Biz tüm birimlerimizle olaya müdahale ettik ancak resmi sorumluluk gerektiren bir olay olduğu için ambulans görevlendirilemedi. Allah göstermesin yolda teyzemize bir ley olsa bunun hesabını kim verebilir” ifadelerini kullandı.

 

Ambulans hizmeti belediyelerin görevi değil

Belediyelerin hastalara sağlık hizmeti verme gibi bir görevi olmadığını belirten Terzioğlu; “Sağlık hizmeti hastanelerimizin işidir. Belediyelerimizin sağlık hizmeti çevre temizliği ve çevre sağlığı alanıyla sınırlıdır. Of Belediyemizin, diğer ilçe belediyelerimizin ve Trabzon Büyükşehir Belediyemizin kadrolu doktoru ve ambulansı bulunmadığından teyzemize yardımcı olunamadı” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
sadullah Dervişoğlu
sadullah Dervişoğlu - 7 yıl Önce

hasta ve hastalarımıza acil şifalar diliyorum.Kimse bahane aramasın belediyeler hizmet icin vardır ve hizmette devamlılık vardır biri geli biri gider önemli olan hizmeti yapmaktır. lütfen dürüst olalım insanlarla dalga gecer gibi konuşmayın belediyelerin hizmeti sonsuzdur tabiki imkanlar doğrultusunda eğer of belediyesinin imanı olsaydı belki bir cok projeyi daha hayata gecirmiş olacaktı.Trabzon büyükşehir olunca ivedi şekilde bu projeyide hayata gecirmeli ihtiyac cünkü sorun yerine cözüm üretmemiz lazım evet Türkiyede ilk defa sağlık hizmeti veren şişli belediyesidir. ibb de şişli den sonra bu hizmete başladı allah razı olsun kim bu halka hizmet ediyorsa ne demiş atalarımız 'yaşat ki yaşayasın'

süleyman saral
süleyman saral - 7 yıl Önce

sizden ambulans istenirken pürösütürleri öne sürerek bir engelleme deyilde yaşli bir teyzemizin istanbula güvenli bir şekilde gönderilmesini saglamaniz beklenirdi bu görevi yerine getirmemek sizin ve mensup oldugunuz partinin insana bakiş acısının ne oldugunu gözler önüne sermiştir. şişli belediyesi bu hizmeti verirken bu prosütürleri bilmiyormuydu. insana verilen degeri siz de görün.

ahmed turan
ahmed turan - 7 yıl Önce

yani olayın doğrusunu bilmeden araştırmadan vay efendim mağdur oldum diyen herkezi haber yapınca, fırsattan istifade parti saldırıları başlar, parti savunma yapar....tam manasıyla amatörlük silsilesi. tam mahalle muhabbeti. ilçe başkanının açıklaması net ve tatmin edici, o halde herkezin susup yanlış haber yapanların özür dilemesi kalıyor yapılması lazım gelen

Ahmet
Ahmet - 7 yıl Önce

Sayın Başkan ne güzel reklam yapıyosunuz değil mi? Uçakla acil hastaraı alıp götürüyoruz! Demekki hasta yaşlı olunca size reklam sağlamadı sanrıım yazık size, bugun ona yrın size unutmayın makamlar gelip gecer, Yaşlı insana yardım etmek sizin en baş göreviniz. Onu yapamıyoruz bunu yapamıyoruz demek değil, siz cözüm merkezisiniz sorun değil, işini yapanıda takdir edin lütfen. Of sizinle bir yere zor gelir. Yazık size.

Sağlık
Sağlık - 7 yıl Önce

Arkadaşlar bu hasta Yakınları neden hastaneye baş vurmamiş eğer Dr buna senin tedavin ist olaçak söyleseydi tabii gitmek için imkanı dağlardır ama ne Hikmetse iş sağlık muhatap hastane Dr kar burada konuşulan belediye siyasiler ???

kenan harputoglu
kenan harputoglu - 7 yıl Önce

yaşlı seksen küsür yaşında bir nineyi istanbula goturemeyecek kadar küçük bir ilçemi of gelip istanbul belediyesi goturuyo utanılacak bir olay belediyesiyle kaymakamıyla yetkili amirleri her kimse

NEŞE.
NEŞE. - 7 yıl Önce

TAMAMEN SİYASET YOK ÖYLE ŞEY.

FATİH SEYHAN
FATİH SEYHAN - 7 yıl Önce

akp ilçe başkanına sanki sormuşlar dünyaya örnek olan helikopterli hasta naklini yahu dünyada bu tür uygulamalar yıllar öncesinden başladı ve sanki bizlere karlı dağdan özel bir şey bağışlıyorsunuz bizim vergilerimizle bizlere hizmet vereceksiniz bunun reklamını yatıp kalkıp anlatmakdan bıkmadınızmı halk bıktı bence ayrıca sözde kanunlara aykırıymış sevk olmadan hasta nakli o zaman şişli belediyesine karşı suç duyurusunda bulununonlar insanlık dersi verdi sizlere ! ayrıca herşeyiniz kanunlara uygunda bu hizmetmi uygunsuz yazıklar olsun şak şakcılığa


SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21