Teleferikten düşen Ali Vapurcu hala bulunamadı

Oğlu ile birlikte teleferikle eve gitmek isterken İyidere'ye düşen Ali Vapurcu (46) iki gündür bulunamadı.

banner71
Perşembe günü akşam saatlerinde oğlu ile birlikte briket atölyesinden evine gitmek için bindiği teleferikten İyidere'ye düşen Ali Vapurcu (46) iki gündür bulunamadı.

Afet ve Acil Durum ekipleri, Sivil Savunma ekipleri, Jandarma ve Deniz Polisi tarafından iki gündür İyidere vadisinde aranan Ali Vapurcu'ya henüz ulaşılamadı.

Dere yatağının suyunun azaltılarak yapılan arama ve tarama çalışmalarından sonuç alınamaması Vapurcu ailesinin umutlarını azaltıyor.

Su seviyesinin yüksek olması ve suyun bulanık olması nedeniyle su altı arama çalışması da yapılamıyor.

Arama çalışmaları bugün (23 Nisan P.tesi) de devam edeceği öğrenildi.

Olay ile ilgili ilk haberimiz;
Dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda İyidere-İkizdere yolu Karaca Köprüsü mevkiinde briket atölyesi bulunan Ali Vapurcu (46) oğlu Ahmet Vapurcu (11) ile birlikte işyerini kapatarak derenin karşı tarafında bulunan Pınaraltı Köyü’ndeki evlerine gitmek üzere yola çıktı.
 
Oğlu Ahmet’in köprüden geçelim teklifini geri çeviren baba Ali Vapurcu, 11 yaşındaki oğlu Ahmet ile birlikte teleferikle karşıya geçmek istedi.
 
Ancak derenin ortasına geldikleri sırada baba suya düştü oğlu ise teleferikte asılı kaldı. Eşi ve oğlunun eve dönmemesi üzerine harekete geçen anne, muhtara haber vererek yardım istedi.
 
Yapılan araştırma neticesinde yaklaşık 4 saat boyunca dere üzerinde teleferikte asılı kalan Ahmet’e ulaşıldı.
 
Olayı haber alan Of Jandarma ekipleri olay yerinme koşarken Of Kaymakamı Tuncay Sonel, Of Jandarma Bölük komutanı Üsteğmen Mehmet Coşkun da olay yerine gelerek çalışmalara yön verdiler.
 
Of Belediyesi itfaiye ekipleri ile Rize ve Trabzon’dan çağrılan Afet Acil Durum ekipleri teleferikte asılı kalan Ahmet’i kurtarmayı başardılar.
 
Of Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ahmet, tedavi altına alındı. Pınaraltı İlköğretim Okulu 5.sınıf öğrencisi olan Ahmet’in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
 
Baba Ali Vapurcu’yu arama çalışmaları ise gece boyu devam etti. İyidere Vadisi ve Karadeniz’e birleştiği noktaya kadar arama çalışmaları devam ediyor.

Vapurcu ailesinin Çaykara Çambaşı Köyü nüfusuna kayıtlı olduğu ve yaklaşık 10 yıldır Pınaraltı Köyü’nde yaşadığı öğrenildi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail sarıalioğlu
ismail sarıalioğlu - 9 yıl Önce

bu kaçıncı teleferik vukaatı hatırlamıyorum bu olaya devletin bir el atması gerek diye düşünüyorum her önüne gelenin teleferik kurmaması lazım hangi amaçla kurulduğunun bilinmesi ve ruhsata tabi olması gerekir diye düşünüyorum. bu vesileyle kaza geçiren kardeşimize geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda sağ olarak aramıza katılır. allah yardımcısı olsun...

EĞİTİMCİ
EĞİTİMCİ - 9 yıl Önce

Öğrencimize geçmiş olsun diyor, velimize Allah'tan rahmet diliyoruz.

mustafa
mustafa - 9 yıl Önce

kardeşimizle internetten tanışmıştık duyunca çok üzüldüm rabbim yardım etsin inş. geride kalanlara sabırlar versin.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21