Teknoloji Fakültesi ile Milli Eğitim işbirliği protokolü imzaladı

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Of Teknoloji Fakültesi arasında 2023 Eğitim Vizyon Belgesi kapsamında eğitimde işbirliği protokolü imzalandı.

Teknoloji Fakültesi ile Milli Eğitim işbirliği protokolü imzaladı

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Of Teknoloji Fakültesi arasında eğitimde işbirliği protokolü imzalandı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Yönetmeliği’ne ve Milli Eğitim bakanlığınca hazırlanan 2023 Eğitim Vizyon Belgesine dayanılarak hazırlanan protokol, Of Teknoloji Fakültesi, Solaklı Fen Lisesi arasında uygulanacak işbirliği; durum analizi, problem tespiti, çözüm yollarının belirlenmesi, uygulama, izleme, değerlendirme, eğitim ve paylaşım süreçlerini kapsıyor.

 

Solaklı Fen Lisesi 9,10,11 ve 12. Sınıf öğrencilerine belli bir program dâhilinde; Fakültede;  kampüs ve kütüphanelerinden faydalanmasını sağlamak, belirlenmiş faaliyetlere katılabilmelerine, fakültenin uygun gördüğü öğretim üyeleriyle irtibata geçebilmelerine, ihtiyaç duyulan alanlarda imkanlar dahilinde toplantılar ve hizmet içi eğitimler düzenlemek. Fakülte bünyesinde yürütülmekte olan proje okullarımızın faaliyetlerine yönelik olarak yüksek lisans ve doktora tezleri ile araştırma çalışmalarından uygun görülenlerin proje uygulayan okullarla paylaşılması, Gönüllü Öğretim Üyelerinin Solaklı Fen Lisesinde belirli periyotlarla akademik derslere girmesi sağlanacak. Böylece üniversite yakın çevre işbirliği ile ülkenin geleceğinde başarılı işlerin temelleri atılmış olacak.

 

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Karadeniz Teknik Üniversitesi Of Teknoloji Fakültesi, Solaklı Fen Lisesi arasında yapılan protokol için Of Teknoloji Fakültesi Dekanlığında imza töreni düzenlendi.

 

İmza töreninde Of Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Acar, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Solaklı Fen Lisesi Müdürü Osman Hamzaçebi protokole birlikte imza attılar.

 

İmza töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Bizler her zaman öğrencilerimizin çok yönlü yetişmesine çalışıyoruz. İnanıyorum ki bu protokolle öğrencilerimiz kendilerini daha da geliştirecek, üniversiteye gitmeden önce üniversitenin ve üniversite eğitimlerinin hakkında tecrübi bilgiler edinmiş olacaklar. Bu ufuk açıcı projede bizlere fakülte imkânlarını açan ve imkânlarından faydalandıracak olan değerli Dekanımız Prof. Dr. İrfan Hocamıza ve ekibine teşekkür ediyor, atılan imzaların hayırlı olmasını temenni ediyorum” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

KTÜ Of Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Acar da imza töreninde yaptığı konuşmada; “Of Teknoloji Fakültesi olarak her geçen gün büyüyen bir akademik kuruluşuz. Fakültemiz ile proje okulu olan Solaklı Fen Lisesi arasında öğrencilerimizin akademik geleceklerinde faydalı olacağına inandığım bir proje için imza attık. Öğrencilerimizin ufkunu açacak çalışmalara imkan sunacağına inandığım bu projenin hayırlı olmasını diliyor, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İdris Kabahasanoğlu’na ilgileri nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi. 

 

İmza törenine KTÜ Of Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Acar,  Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Erol İskender, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Solaklı Fen Lisesi Müdürü Osman Hamzaçebi ve Müdür Başyardımcısı İsmail Çapoğlu katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21