banner80

Tayland’da kazada ölen Zehra Yalçınkaya Of’ta defnedildi

Tayland’ın Phuket Adası’nda motosiklet kazasında hayatını kaybeden Zehra Yalçınkaya (28) Uğurlu’da son yolculuğuna uğurlandı.

Tayland’da kazada ölen Zehra Yalçınkaya Of’ta defnedildi
banner71

Tayland'ın Phuket Adası'nda 30 Kasım tarihinde Cezayirli arkadaşı ile birlikte motosiklet kazasında hayatını kaybeden Zehra Yalçınkaya Uğurlu’da son yolculuğuna uğurlandı.

 

Hollanda’da yaşayan ve Radboud Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Uğurlulu baba Çebi Yalçınkaya ile Hollandalı annenin 2 çocuğundan biri olan 28 yaşındaki Zehra Yalçınkaya, hem tatil hem de dövüş sporu 'Muay Thai' dersi için geçtiğimiz ay sonunda Tayland’a gitti. Tayland’ın en önemli turizm merkezlerinden biri olan Phuket Adası'nda Muay Thai sporcusu olan arkadaşı Cezayirli Amine Halimi’nin kullandığı motosikletin 30 Kasım'da kaza yapması sonucu genç kız hayatını kaybetti.

 

Kaza sonrası kızlarının ölüm haberini alan acılı aile Zehra'nın cenazesini memleketi Of’a getirmek istedi. Bürokratik engellere takılan işlemler nedeniyle cenazeyi alamayan Yalçınkaya ailesinin imdadına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yetişti.

 

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu'nun İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu arayarak konuyu bildirmesiyle devreye giren bakanlık, cenaze işlemlerini tamamlayarak Zehra’nın cenazesi dün akşam saatlerinde Trabzon’a getirdi.

 

Zehra Yalçınkaya’nın cenazesi Uğurlu Merkez Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından aile mezarlığına defnedildi.

 

Cenaze namazında baba Çebi Yalçınkaya taziyeleri kabul ederken, Zehra’nın Hollanda’daki üniversite arkadaşları da cenaze namazına katıldı.

 

Zehra Yalçınkaya’nın Hollanda’daki Radboud Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki arkadaşlarından Tım Vermoolen, Zehra’nın hayat dolu olduğunu belirterek “Hukuk Fakültesinde Zehra ile tanışmıştık. Zehra çok çalışkan, hayat doluydu. Tanıştıktan sonra yakın arkadaş olmuştuk. Beraber spor yapıyorduk” dedi.

 

28 yaşındaki genç kızın arkadaşı Arnoud Martens ise “Zehra ile üniversitede tanışmıştık. Çok iyiydi hayat doluydu. Hedefinde hep üst seviyelere çıkmak vardı. Üniversiteyi zamanında bitirmişti. Çok zaman geçirmiştik” ifadelerini kullandı. 

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21