Taş ocağı kadar, çay ocağımıza da sahip çıksanız keşke

Başkan Ayaz, İkizdere’de açılması planlanan taş ocağı için seferber olanlara seslenerek “Taş ocağı kadar çay ocağımıza da sahip sıksanız keşke” diye sitem etti.

Taş ocağı kadar, çay ocağımıza da sahip çıksanız keşke

Yeniden Refah Parti Of İlçe Başkanı Hüseyin Bereket Ayaz, İkizdere’de açılması planlanan taş ocağı için seferber olanlara seslenerek “Taş ocağı kadar çay ocağımıza da sahip sıksanız keşke” diye sitem etti.

İşte Başkan Ayaz’ın açıklaması;

Bakan, milletvekilleri, heyetler, STK ve İl genel meclisi üyeleri, yüklenici firmaya tahsis edilen taş ocağı için seferber oldunuz.

Madem ilimiz ve bölgemiz için bu kadar dertlisiniz, ekonomi ve istihdamı düşünüyorsunuz. 200 bin çay üreticisi ve 1 milyon insanımızı ilgilendiren çayımızın sorun ve sıkıntıları için neden hiç bir araya gelmediniz. Çay Üreticisinin dertlerini dile getirip, çözüm ve çare olsaydınız daha doğru olmaz mıydı?

20 yıldır bir Çay Kanunu Tasarısı çıkartamadınız. En son gizli kapılar arkasında, Üniversitemizin kozmik odasında bir tasarı demleyip, Bakanlığa gönderdiniz, adı var, ama tasarı ortada yok, maddeleri neler, üreticinin, Çaykur’un, özel sektör için neler yazıyor içeriğinde bilgi yok. Bakanlığa Gönderilmesini bile 2 sayfalık yazı ile haber yaptınız, ama tasarı Sırra kadem bastı. Maddesi kendisi yok, adı dillere destan.

ÇAY sezonu geldi, daha yaş çay fiyatı açıklanmadı. Üretici bu yılda taban fiyatın altında özel sektöre ezdirilir, sizde çıkıp ey özel sektör der, havanızı atarsınız. Gereğini yapmazsınız.

Olmazsa olmazımız ÇAYKUR 547 Milyon TL zarar eder, son beş yılda 2,1 MİLYAR TL zararı var, sizde ses yok, neden niçin zarar etmiş düşünüp araştırmazsınız. Bölgenin en ekonomik ve istihdam kaynağı olan yerli milli Kuruluşumuzun bu gidişatına seyirci kalırsınız.

Destekleme tutarı 13 kuruş ile 6 yıldır aynı seviyede, adeta bardağımız gibi rekorlar kitabına girecek, sizde ses yok.

ÇAY Üreticimizin Hakkı Olan Promosyon Desteği, Kamu Bankalarının Rekor kar oranlarından İstenmeyi Bekliyor siz tek kelime dahi söylemediniz, para cebinizden çıkacak sanki.

Kimyasal Gübre fiyatları iki katına çıktı bu yıl, üreticimizin sesini yine duymadınız. Bölgemizin ve çayımızın ihtiyacı olan, ORGANİK gübre fabrikası için ne yaptınız, var mı bir projeniz, olmaz ki, siz taşın derdine düşmüşsünüz.

Kaçak çay arabaları malum İkizdere yolunda yan yatar, depolar lebalep kuru çay ile doluyken, çay ithal ederiz, sizde yine ses yok.

Gönül isterdi ki yüklenici firmanın bu taş ocağına sahip çıktığınız gibi, bu aziz milletimizin Çay Ocağına da sahip çıkmanızdır.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21