Tarihçi Şama’dan Oflulara Çanakkale konferansı

Saadet Partisi Of İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen “Çanakkale Şehitlerini Anma” programında Tarihçi Ekrem Şama Oflulara Çanakkale’de Savaşı ile ilgili bilgiler verdi.

Tarihçi Şama’dan Oflulara Çanakkale konferansı
banner71
Of Belediyesi Sahil Gün Batımı Tesislerinde düzenlenen programa Of Belediye Başkanı Murat Saral, Uğurlu Belediye Başkanı İsmail Hikmet Yalçınkaya, Saadet Partisi Of İlçe Başkanı Mahmut Celal Vahapoğlu, Of belediyesi’nin Saadet Partili Meclis Üyeleri, Of Müftüsü Mehmet Genç, Dernekpazarı Müftüsü Abdullah Aksoy, Teşkilat üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
 
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda kısa bir selamlama konuşması yapan İlçe Başkanı Mahmut Celal Vahapoğlu, Yazar Şama’ya ve programa katılan misafirlere teşekkür etti.
 
Konferansta konuşan Ekrem Şama, Çanakkale’de yaşanan olağanüstü mücadeleyi anlatırken salondakiler duygulu anlar yaşadı. Çanakkale’de Türk Askerlerinin cansiperane bir mücadele vermesinin yanı sıra iman gücü ile de savaştıklarını anlatan Şama, “Gazeteciler resim çektirmek için Seyit Onbaşı’nın 270 kg’lık top mermisini bir kez daha kaldırmasını istediler. Ancak Seyit Çavuş o mermiyi tekrar kaldıramadı ve -eğer vatanımıza, namusumuza ve dinimize dokunmak üzere o düşman gemileri tekrar gelse o mermiyi yine kaldırırım- demesi yaşanan ilahi yardımın en büyük göstergesidir. Bizler çocuklarımıza Seyit Çavuş’u bile anlatamadık. Millet hayali kahramanlar üreterek çocuklarımıza model olurken, bizler Seyit Çavuş’un bir oyununu, bir simgesini, bir filmini yapmadık” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21