TAKADEMİ 61.günde 61 kurucu üyeyle resmen kuruldu

Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi (TAKADEMİ) 61 dev proje ile Resmi kuruluşunu, 2019 yılının 61. gününde, 61 kurucu ve 61 yönetim kurulu üyesiyle 02.03.2019 tarihinde genel merkezinde resmi olarak gerçekleştirdi.

TAKADEMİ 61.günde 61 kurucu üyeyle resmen kuruldu

Kısa adı TAKADEMİ olan Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi’nin Resmi Kuruluşu yılın 61.günü olan 2 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

 

Trabzon’un sivil toplum hareketinin öncü isimlerinden Hüseyin Ayaz’ın yoğun çalışmalarının sonucunda kuruluşu tamamlanan TAKADEMİ’nin Genel Başkanlığına kurucu üyelerin tamamının önerisiyle Prof. Dr. Necmi Kurt seçildi.

 

TAKADEMİ  61 DEV PROJE İLE SAHADA

Takademi’nin Trabzonlu Sivil Toplum Kuruluşlarının çeyrek yüzyıllık deneyimlerin ürünü olduğunu belirten Kurucu Üye Hüseyin Ayaz; “Dünya Trabzonlular günü olarak belirlenen, yılın 61. günü "02 Mart 2019" tarihinde saat 18.00 de Takademi Genel Merkezimizde 61 kurucular kurulu üyesiyle birlikte imzalarımızı atarak resmi kuruluşumuzu gerçekleştirdik. Takademi, Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi Trabzon’un sivil toplum kuruluşlarında çeyrek yüzyıl hizmet etmiş deneyimli kişilerce bir yıllık istişareler sonucu kuruldu. Hedefimiz 2024 yılına kadar Ülke genelinde ve Avrupa da 61 İlde 461 Trabzon adını taşıyan Sivil Toplum Kuruluşlarımızla birliktelikle el ele vererek 61 dev projeyi hayata geçirmek olacak” dedi.

 

Trabzonlu STK’ların dolaysıyla tüm Trabzon camiasının bir araya gelmesi ve Trabzon’un dertleriyle dertlenen herkesin bu proje destek vermesi ve sahip çıkması için birlikteliğe davet eden Ayaz; “TAKADEMİ, Ülke genelinde ve Avrupa da 61 İlde 461 Trabzon misyonu taşıyan STK’yla birliktelikle kendisinden uzun yıllar bahsettirecek Trabzon tanınırlılığını çok daha yukarılara taşıyacak ülke genelindeki illerde ve Avrupa da 61 tarih kültür ekonomi sosyal amaçlı projeyi uygulamaya koyacak” dedi.

 

Takademi; Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi Kurucular Kurulu üyelerinden oluşan heyetlerle 2018 yıl Kasım ayında Bursa’dan başlatılan Trabzon STK ziyaretleri, Yalova, İzmit, İstanbul, Adapazarı, Düzce, Trabzon ve Antalya’da gerçekleştirildi. Yılsonuna kadar Manisa, İzmir, Antalya, Mersin, Adana ve Kahramanmaraş istikametinde devam ettirmeyi planlıyor. 2024 yılı sonuna kadar ülke genelinde ve Avrupa’da tüm Trabzonlu STK ayrı ayrı ziyaretleri tamamlamayı hedefliyor.

 

Toplamda ülke genelinde ve Avrupa da 61 ilde 461 STK ziyaretler tamamlanarak Takademi’nin Ana statüsü, öz görevi-misyonu, öngörüsü-vizyonu anlatılarak onlara da kurumların fiziki durumların mülk maliklik durumu üye sayısı faaliyetleri ileriye dönük projeleri STK üst kurumlarından beklentileri hakkında bilgiler alınarak karşılıklı iletişim bilgileri güncelleştiriliyor.

 

TAKADEMİ ÇATISI ALTINDA BİRLEŞİYORUZ

TAKADEMİNIN hazırlanma aşamasında olan Bilgisayar Yazılım Programı aracılığıyla STK birbirlerine yakınlaşacak. Programla Faaliyette olan Trabzon İl, İlçe, Mahalle, Dernek, Vakıf, Cemiyet, Meslek Gurubu, Federasyon ve kurulma aşamasında olan Konfederasyonları birbirlerinin hareketliliğini anında görecek birbirleriyle irtibatlarını sağlayarak daha da yakınlaşacaktır. Etkinliklerin çakışmasının da önüne geçilecek tüm STK birlikte çok daha güçlü ses getirecek projeler üretip uygulamaya koyarak Trabzon'un tanırlılığını ve Vizyonun çok daha yukarılara taşıyacak.

 

TAKADEMİ Türkiye de Bir İlke imza atarak model olacak ve Avrupa’ya da Ulaşacak

Takademi’nin Trabzon Sivil Toplum Kuruluşlarımızın en az çeyrek yüzyılının yükünü hafifletecek daha aktif duruma getirecek bir projedir. Bu proje 2021 yılına kadar Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyon ayağını da tamamlayıp, Karadeniz Bölgesindeki STK’na daha sonra 2024 yılında ise Türkiye STK’na uygulanacak önemli bir model olacaktır.

 

Haber-Foto: Takademi Basın odası

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21