banner80

Sulaklı Mesire Yeri neden kapalı?

2012 yılında yapımı tamamlanarak Of ve bölge halkının hizmetine sunulan Sulaklı Vadisi Mesire Yeri’nin uzun süredir kapalı olması Of ve bölge sakinlerini üzüyor.

Sulaklı Mesire Yeri neden kapalı?
banner71

2012 yılında Sulaklı Vadisi Asma Köprü mevkiinde Sulaklı Deresi içerisinde yapılan Mesire Yeri, uzun bir süreden beri kapalı olması nedeniyle kullanılamıyor.

 

Orman ve Su İşleri Baklanlığı tarafından 2012 yılı Şubat ayında yapımına başlanan ve Mayıs ayında birinci etabı, Eylül ayında da tümü tamamlanarak halkın kullanımına açılan Sulaklı Vadisi Mesire ve Eğlenme yeri, kısa sürede bölge halkının yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin de gözdesi olmuştu.

 

Hafta sonu ve yaz tatilini değerlendirmek için aileleriyle birlikte vadiye akın eden vatandaşlar, bir yandan piknik yapıyor, bir yandan da aileleri ve çocuklarıyla birlikte eğlenmenin keyfini yaşıyorlardı.

 

Mesire yeri, yeni evli çiftlerin de en gözde mekanı konumuna gelmişti. Düğün yapan çiftler, düğün hatıra fotoğrafları için de mesire alanını tercih etmeye başlamıştı. Mesire yeri, aynı zamanda Uzungöl’ü ziyarete gelen çok sayıda yerli ve yabancı turistin de uğrak yeriydi.

 

Ancak Sulaklı Mesire Yeri bu yaz misafirlerini ağırlayamadı. Her iki giriş kapısında “Girilmez”, “Dikkat girmek tehlikeli ve yasaktır” uyarı yazıları bulunan mesire alanına giriş yapılamıyor.

 

Mesire alanına gelen vatandaşlar, uyarı yazıları ile adeta hayal kırıklığı yaşıyorlar. Alanın neden kapalı olduğuna dair bir uyarının bunmadığını belirten vatandaşlar; “Böylesine güzel bir alanın kapalı olması bizleri üzüyor. Devletimizin ciddi bir yatırım yaparak bölgemize kazandırdığı bu güzel alanın kullanılamaması üzücü bir durum. Yetkililerimizin bir an evvel burayı yeniden hizmete açmasını istiyoruz” ifadelerini kullandılar.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
baştürk
baştürk - 3 yıl Önce

DERE pırıl pırıl vede gürül gürül akıyor.mesele para değil halkımızın hizmet almasıdır.mesire alanının girişindeki yol çok güzel yapılmış.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21