Sosyal Yardımlaşma Vakfı Muhtaç ailelere ev yapıyor

Of Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından gerçekleştirilen “Onların da Yüzü Gülüyor” projesi kapsamında yardıma muhtaç aileler ev sahibi oluyor.

Sosyal Yardımlaşma Vakfı Muhtaç ailelere ev yapıyor

Of Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşama ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan ev projeleri kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere ev yapılıyor.

 

İhtiyaç sahibi ailelerin topluma kazandırılması ve insanca yaşanabilir bir hayat sürmeleri için yapmış oldukları projelerin kabul edilerek insanlarımızın yüzlerinin gülmesini görmek kendilerini fazlasıyla mutlu ettiğini belirten Of Kaymakamı Eren Arslan; “Barınma Yardımı kapsamında Aile Sosyal Politikalar Bakanlığımıza sunmuş olduğumuz projelerin büyük çoğunluğunun kabul edilmesi bizleri fazlasıyla memnun etmiştir. Bu projeleri uygularken yardıma muhtaç ailelerimizin komşularından da önemli destekler aldık. Ben buradan kadirşinas Oflu vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Projelerimiz bundan sonrada artarak devam edecektir” dedi.

 

İstanbul’da işlerinin kötü gitmesi sonucu memleketi Of’a gelerek ailesiyle birlikte hayat mücadelesi vermeye başlayan Yıldıray Kır: “Allah Devletimizden razı olsun. Nerede kalacağımı düşünürken Devletim bana sahip çıktı ve başımı sokacak sıcak bir yuvaya kavuşturdu. Bu günlere gelmemde emeği geçenlere çok teşekkür ederim. Ben de inşallah çocuğumu en iyi şekilde yetiştirip vatanına milletine hizmet eden iyi bir birey olması için mücadele edeceğim” dedi.

 

Of Kaymakamlığı tarafından son iki yıl içerisinde Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’ne sunulan Barınma Yardımı projelerinden 10 aileye ev yapımı, 20 aileye ise bakım onarım yardımı yapılması için karar alınmış ve yapılan çalışmalar sonrası 4 ailenin evleri teslim edilmiş, son karar doğrultusunda 6 aileye ise ev yapımı için çalışmalar devam edilmektedir. Onarım yardımı çıkan ailelerin evlerinin tamamı kendilerine teslim edilmiştir olup 2014 yılı içerisinde sunulan 6 yeni ev yapım projesi için sonuç beklenmektedir.

 

Yapılan çalışmaları yerinde görmek amacıyla Sıraağaç köyünü ziyaret eden ve inşaatlar hakkında bilgi alan Kaymakam Arslan; “Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından yeni onaylanan evlerimizi de en kısa sürede bitirerek vatandaşlarımızı sıcak yuvalarına kavuşturacağız” dedi. 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 8 yıl Önce

İHTIYAÇLI AİLELERE YARDIM ELİNİ UZATAN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21