Solaklı’nın tek İmam Hatip Okulu

Vatan Eğitim ve Teknolojileri Vakfı tarafından Milli Eğitime tahsis edilen binada eğitim veren Gürpınar İmam Hatip Ortaokulu, Solaklı Vadisinin tek ilk ve tek İmam Hatip Ortaokulu olarak bölgeye eğitim veriyor.

Solaklı’nın tek İmam Hatip Okulu

Of Havadis Gazetesinin 2017-2018 Eğitim Öğretim sezonuna özel olarak uygulamaya koyduğu “Okullarımızı Tanıyalım” projesi kapsamında bu hafta sizlere Gürpınar İmam Hatip Ortaokulu’nu tanıtıyoruz.

 

Vatan Eğitim ve Teknolojileri Vakfı tarafından Milli Eğitime tahsis edilen binada eğitim vermekte olan Gürpınar İmam Hatip Ortaokulu, Solaklı Vadisinin tek ilk ve tek İmam Hatip Ortaokulu olarak Solaklı Vadisine eğitim veriyor.

 

Okulun Tarihçesi

Trabzon Of Gürpınar Mahallesinde bulunan okul binasının inşasına 2007 yılında başlanmıştır. Gürpınar İlim ve Hizmet Vakfı’na ait üç katlı binanın 2011yılında inşası tamamlanmış ve 13.07.2010 tarihli kira sözleşmesi ile Trabzon Of Gürpınar Belediye Başkanlığı’nın hizmetine sunulmuştur. Daha sonra Trabzon Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 06.09.2013 tarih ve 105/239416 sayılı oluru ile Gürpınar İmam Hatip Ortaokulu’nun açılması uygun görülmüştür. Of Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Vatan Eğitim ve Teknoloji Vakfı arasında 11.10.2013 tarihinde düzenlenen protokol ile yeni bir İmam Hatip Ortaokulu binası yapılıncaya kadar Gürpınar İmam Hatip Ortaokulu olarak kullanılmak üzere bedelsiz olarak tahsis edilmiştir.

 

Okulun Birimleri

21 kız 100 erkek öğrenci olmak üzere 121 öğrenciye eğitim veren Gürpınar İmam Hatip Ortaokulunda 6 sınıf, 1 müdür ve 1 müdür yardımcısı odası, kız ve erkek mescitleri, öğretmenler odası, çok amaçlı salon, kantin ve yemekhane bulunmaktadır.

 

Okulun Başarıları

5 yıllık bir tarihçesi olmasına rağmen Gürpınar İmam Hatip Ortaokulu; sportif alanda ilçede masa tenisi ve satrançta ikincilik, futsalda ikincilik, şiir ve kompozisyon yarışmalarında birincilik elde etmiş , akademik anlamda ise Proje İmam Hatip Liselerine, Anadolu İmam Hatip Liselerine öğrenci göndermişlerdir.Her Okulun Projesi Olsun (HOPO)’ya başvurulmuş, yetiştirme kursları açılmıştır. İçlerinde vatan, millet konuları geçen şiirler her ay düzenli olarak ezberletilip okutturulmuştur. Arapça bilgi yarışmaları, okul tanıtım gezileri, Trabzon’un tarihi ve turistik yerleri öğrencilere gezdirilmiş, Kalite Takip Sistemi içeriğinde her ay düzenli faaliyet yapılıyor ve seçilen konularla ilgili slaytlar izletilmektedir.

 

Okul Müdürü Hızır Ayan

Okul Müdürü Hızır Ayan 197’de Of’un Kiraz Mahallesinde doğmuştur. İlköğrenimini Kiraz Fatih İlkokulunda tamamlamıştır. Orta ve lise öğrenimini ise Of İmam Hatip Lisesinde tamamlamıştır. Ayan daha sonra ise Süleyman Demirel Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe bölümünü 1994 yılında bitirmiştir. 1995 yılında ise Samsun’da göreve başlamıştır. 1998 yılında yılında Of’un Gürpınar Mahallesine gelmiştir. Aynı okulda da müdür vekilliği yapmıştır. Daha sonra ise Of’un çeşitli mahallelerinde öğretmenlik ve yöneticilik görevi yapmıştır. Son olarak ise 2013 yılında Gürpınar İmam Hatip Ortaokulu’nda kurucu müdür olarak göreve başlamış ve halen devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Öğretmen Kadrosu

Hızır Ayan (Okul Müdürü), Sena Demirbaş (Müdür Yardımcısı), Kübra Çelik (Matematik),İlknur Keleş (Müzik), Ali İnan (Arapça), Hilal Öztürk (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi), Ali Cemal Kurtbeyoğlu (Türkçe), Ali Rıza Arslan (Teknoloji Tasarım), Derya Özkurt (Fen Bilgisi), Onur Karadurmuş (Görsel Sanatlar), Ömer Eski (Sosyal Bilgiler),Resul Tural (Hizmetli), Arzu Hazır(Hizmetli), Yılmaz Ayar (Okul Aile Birliği Başkanı).

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21