Solaklı Fen’de geleceğin bilim insanları yetişiyor

Solaklı Fen Lisesi’nde düzenlenen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda 80 öğrenci tarafından hazırlanan 26 proje görücüye çıktı.

Solaklı Fen’de geleceğin bilim insanları yetişiyor
banner71

Of Solaklı Fen Lisesi’nde düzenlenen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda okulda eğitim gören 80 öğrenci tarafından hazırlanan 26 özel proje görücüye çıktı.

 

Geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek adına Solaklı Fen Lisesi öğrencileri büyük gayret sarf ediyor. Bu kapsamda geleceğin mucitleri 4006 TUBİTAK Bilim Fuarında maharetlerini sergilediler.

 

80 öğrencinin hazırladığı 26 proje için Solaklı Fen Lisesinde Bilim Fuarı düzenlendi. Fuarın açılış kurdelesini Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkan Yardımcısı Şevki Saral, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve Trabzon İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mesut Kaş birlikte kestiler.

 

Kaymakam Fırat açılışta yaptığı kısa konuşmada; “Bilim Fuarımız

Hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Ülkemizin geleceği böyle çalışkan ve zeki öğrencilerle daha aydınlık olacaktır. İnşallah buradan yetişen öğrencilerimizden büyük bilim insanları yetişecektir. Hepinize başarılar dileyerek sizleri saygı ve muhabbetle selamlıyorum” sözleriyle düşüncelerini belirtti.

 

Okul Müdürü Osman Hamzaçebi de yaptığı konuşmada; “Bizleri bu önemli günümüzde yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Öğrenci ve öğretmenlerimizin büyük gayret ve çalışmasıyla sizlere sunduğumuz fuarımızla inanıyorum ki ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak bilim insanları yetişecektir. Ayrıca Çevre ve Şehircilik eski Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar’ın telgrafı ve desteklerine de teşekkür ediyorum” dedi.

 

26 projenin 80 öğrenci ile hazırlandığı 4006 TUBİTAK Bilim Fuarına okul ve kurum müdürleri, daire amirleri, öğrenci, öğretmen ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Ziyaretçilere öğrencilerin evde hazırladığı yiyeceklerden ve çeşitli içecekler ikram edildi. Program toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21