Solaklı Fen Lisesi çok sıkı çalışıyor

Akademik eğitiminin yanı sıra üniversite hazırlık kurslarıyla öğrencilerini en iyi şekilde geleceğe hazırlayan Solaklı Fen Lisesi’ni ziyaret eden Müdür Kabahasanoğlu, etüt salonlarında öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Solaklı Fen Lisesi çok sıkı çalışıyor

Son yıllarda başarısını istikrarlı bir şekilde artıran ve Trabzon’un en önemli eğitim kurumlarından olma yolunda büyük gayret gösteren Of Solaklı Fen Lisesi çalışmalarını sıkı bir şekilde sürdürüyor.

Sosyal, kültürel çalışmaların yanında akademik çalışmaların da kesintisiz devam ettiği okulda üniversiteye hazırlık kurslarındaki çalışma azmi ve ciddiyeti veli ve idarecilerin takdirini kazanıyor.

Okuldaki her türlü gelişmeyi ve çalışmayı yakından takip eden Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu sık sık okulu ve öğrencileri ziyaret ederek onların moral ve motivasyonunu artırmaya çalışıyor.

Solaklı Fen Lisesinde devam eden akşam etütlerinde öğrencileri ziyaret ederek onlarla bir süre sohbet eden Müdür Kabahasanoğlu öğrencilere bazı hatırlatmalarda bulundu.

Müdür Kabahasanoğlu konuşmasında; “Sizler ülkemizin en önemli değeri ve zenginliğisiniz. Sizler yarınımızın umudu geleceğimizin teminatısınız. Malumunuz son yıllarda yaşadıklarımız ülkemizin büyük kuşatma altında olduğunu gösteriyor. Devletimiz bu kuşatmayı son yıllarda kendi insanına yatırım yaparak, geliştirdiği teknoloji ile önemli ölçüde yarmış durumdadır. Bir Selçuk Bayraktar çıktı, geliştirmiş olduğu SİHA ve İHA’lar ile dünyayı hayran bırakıyor. Onun gibi daha adı bilinmeyen binlerce Türk gencine devletimiz maddi ve manevi destek veriyor. Ülkemiz ve insanlığın hayrına yapılan çalışmalarındaki destek bugün burada bu imkânlar sayesinde sizlere de veriliyor. Yarın daha büyük destekler göreceksiniz, sizler yeter ki çok çalışın. Gecenin bu saatinde burada olmamızın nedeni de her zaman sizlerin yanınızda olduğumuzu göstermek, bir ihtiyacınız olup olmadığı sormak içindir. Sizler sadece ülkemiz için değil umudunu Türk Milletine bağlamış mazlum milletler için de çok çalışmalısınız. Bu fedakârca çalışmaları nedeniyle okul idaremizi, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu dersler sonunda verilen arada etütlere katılan öğretmenlerle de bir araya gelerek bir süre edip onlara fedakârlıkları nedeniyle teşekkür ederek başarı diledi. Solaklı Fen Lisesi Müdürü Osman Hamzaçebi de tüm çalışmalarında her zaman yanlarında olan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu’na teşekkür ederek, çalışmalarında kesintisiz şevk, arzu ve kararlılıkla devam edeceğini belirtti. Solaklı Fen Lisesinde hafta içi akşam 18.30 ile 22.00 saatleri arasında okulda yapılan etütler 15 Haziran’a kadar devam edecek.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 02:10

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21