Solaklı Deresi kurudu

Çok Sayıda HES Projesine ev sahipliği yapan Solaklı Deresi’nde sular iyice azaldı. Vatandaşlar suyun neden kaybolduğunu merak ediyor.

Solaklı Deresi kurudu
HABERİN GALERİSİ
Solaklı Deresi kurudu

Solaklı Deresi kurudu

Karadeniz’in en önemli besleyici kollarından biri olan ve Of’un en büyük akarsuyu olan Solaklı Deresi, adeta kurudu.

 

Coşkulu akışı ve taşkınları ile zaman zaman Of’u tehdit eden Solaklı Deresi, paçaları sıyırıp karşıya geçilecek hale geldi.

 

Dere yatağından kontrolsüzce alınan malzemeler ve HES projelerinin faaliyete geçmesi ile tamamen kuruma aşamasına gelen Solaklı Dersi, canlı yaşam alanı olmaktan da çıktı.

 

HES’lerin su tutmaya başlaması ile günde sadece 8 saat normal akar halde olan Solaklı Deresi’nde suyun iyice azalması vatandaşları da isyan ettiriyor.

 

Yetkilileri denetime, Sivil Toplum Kuruluşlarını da göreve davet eden vatandaşlar, “Suyun bu kadar az olması, yatağa bırakılan suların belirlenen kriterlere uymadığını gösteriyor. Yetkililerin bu konuya el atmaları ve can suyunu denetlemeleri gerekiyor” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan
hakan - 8 yıl Önce

al sana hes olacagı buydu kimsede sesini cıkarmadı ordaki mütehitler parayı götürdü bizim insanımızda izlesin şimdi

hayati
hayati - 8 yıl Önce

güzelim deremiz ne hale geldi, hala geç kalmış sayılmayız belediye ve merkezi yönetimden Eskişehir'deki porsuk çayının ıslah edilmesi gibi solaklı çayının da ıslah edilmesini talep ediyorum.

yılmaz çan
yılmaz çan - 8 yıl Önce

BETON SANTRALLERİNE BİR SÜRE DAHA ÇAKIL ALMA İZNİ VERİLSİN. SOLAKLI DERESİNİN KARADENİZE DÖKÜLECEĞİNE KARADENİZ SOLAKLI DERESİNE DÖKÜLSÜN. BÖYLECE SORUN HALLEDİLMİŞ OLUR.

Tuğrul Burak
Tuğrul Burak - 8 yıl Önce

O taşların arasında kurbağa toplarsınız artık .

Mustafa Karaismailoglu
Mustafa Karaismailoglu - 8 yıl Önce

Yaaa,oyle mi, vah vah...Hayret yaa...Boyle olmamasi lazimdi...Bir yanlislik var bu iste...Ama bos verin yaa...Aslina bakarsaniz iyi olmus...Bize tabiat,su,dere,yesil lazim degil....Elektrik enerjisi lazim..Cakil lazim...Sonra bu derenin ismi de gicikti.''SOL'' ''AKLI''...Sag akliyla bu isi hallettik..Bak mis gibi oldu...Afiyetle yiyin...

ERKAN YAZICI
ERKAN YAZICI - 8 yıl Önce

HESLERE KARŞI ÇIKANLARI MEMELEKET DÜŞMANI DİYE HABER YAPMATAN ÇEKİNMEYEN TRABZON MEDYASINA DERS OLSUN... YAZIK HAKİKATEN... ÇEVRE BAKANI DA KABUL ETTİ HESLERİN HATA OLDUĞUNU, BEN SÜRMENE BEŞKÖYDE GÖRDÜM HESLERİ, BÖLGEYE NASIL TAHRİBAT VERDİĞİNİ...KÖYE GİDİNCE DERELER SÜREKLİ ÇAMUR AKARDI VE SEBEBİNİ SORDUĞUMUZDA YUKARDA ÇALIŞMA VAR DERLERDİ. NE ÇALIŞMASIYDI ONU DAHİ BİLMİYORDUK, ÇALIŞMA İŞTE. MEĞER HESLERMİŞ... İŞTE SONUCU. ORDA SİZ YAŞAYACAKSINIZ, BEN ORDAN ÇIKALI YILLAR OLDU, BAKALIM O DERENİN OLUŞTURDUĞU FLORA BİR DAHA OLUŞUR MU...DERENİN İKLİME, BİTKİYE İNSANA ETKİSİ BAKALIM BİR DAHA ESKİSİ GİBİ OLUR MU.... 2400 SENE ÖNCEKİ DAHİ KAYNAKLARDA SÖZ EDİLEN OF DERESİNİN GELDİĞİ ŞU HALE BAKIN... SÖYLEYECEK SÖZ BULAMIYORUM. NE DESEK BOŞ...

vehbi yılmaz
vehbi yılmaz - 8 yıl Önce

Biz dere kuruyacak dedığımızde miillet olayı siyası görerek gülüp geçtiler. ama herşey ortada işte.Lakın şuda var hasta olduğumuzda aldığımız ilaçların bile bir yan etkisi var.Muhim olan derlerın kurumasından gördüğümüz zarar verdiği kar dan az ise ne ala.

Baştürk
Baştürk - 8 yıl Önce

nerden nereye.olsun tabı.solaklı projemiz süper olacak.konyadan su taşıyacağız solaklı vadısıne.su olmassa bıle dere içi vadımız süper olacak.resımlere bakınca anlamalısınız.masmavı ve gurul gurul akan su.ey oflular ey vatandaşlar.evet cevreyezarar verdık kabul.ammma.elektrığı artık ucuz tuketıyoruz.mu.yoooo.yalan.abı o zaman bu heslerı nıye yaptık.kurdıstanın enerjı ihtiyacını karşılamak için mi.


SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21