Solaklı Anadolu Lisesi Fen Lisesi olmak istiyor

Solaklı Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Üyeleri ve Okul Müdürü Vehap Kurt okulun Fen Lisesi’ne dönüştürülmesi için Kaymakam Arslan, Başkan Sarıalioğlu ve Milli Eğitim Müdürü Kabahasanoğlu’nu ziyaret ettiler.

Solaklı Anadolu Lisesi Fen Lisesi olmak istiyor
banner71

Solaklı Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Üyeleri Okul Müdürü Vehap Kurt ile birlikte Of Kaymakamı Eren Arslan, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu’nu ziyaret ettiler.

 

İlk ziyaretini Kaymakam Arslan’a yapan heyet adına açılama yapan okul müdürü Vehap Kurt okulla ilgili sorun ve dileklerini dile getirdi.  Kurt; “Of’ta eğitimin kalitesini artırmak ve başarılı öğrencilerimizi şehrimizde tutmanın bir yolu da okulumuzun Fen Lisesine dönüştürülmesidir. Bununla birlikte okulumuzda etkinlik yapacak konferans salonumuz yok. Bu konuda yardımlarınızı bekliyoruz. 15 günde bir düzenlediğimiz 9. Sınıflara yönelik değerler konulu seminer için okulumuza teşriflerinizi bekliyoruz.” diyerek isteklerini ifade etti.   

 

Kaymakam Arslan yaptığı açıklamada; “Eğitim en öncelikli konumuzdur. Eğitim orkestraya benzer, hepimiz iyi niyetle görevimizi yapınca güzel bir ses ortaya çıkar. Çok şükür ki Solaklı Anadolu Lisesi’nde güzel bir ivme yakaladık. Bundan sonrası daha iyi olacağını düşünüyor ve bekliyorum. Fen Lisesi konusunda ise Of bu liseyi her şeyiyle hak ediyor. Sadece Of’un kendisi değil bölgenin bunda menfaatleri vardır. Mülki amir olarak bu işin sıkı takipçisi olacağım. Bahsettiğiniz “Değerler Eğitimi” konusunda da öğrencilerimize faydalı olacak her şeye varız. Öğrencilerimizle sohbet etmek, tecrübelerimizi aktarmak, onların hayatlarına etki edecek çalışmalarda bulunmak için zamanımız oldukça hep olacağız. Ülkemiz için eğitim hayati bir meseledir. Hepimiz bu toplumdan sorumluyuz. Ailelere, öğretmenlere çok büyük görevler düşüyor. Bizim inancımıza göre, bir insanı kurtaran bütün insanlığı kurtarmış gibidir anlayışı vardır. Bu kurtarma sadece hayati bir tehlikeye karşı bir kurtuluş değildir. Kötülüklerden, olumsuzluklardan kısacası kendine ve topluma zarar verecek davranışlardan uzaklaştıracak bir kurtuluşa vesile olacak anlayış olmalıdır. Bu anlayışla ziyaretlerinizden dolayı heyetinize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu’nu da makamında ziyaret eden heyet adına okul müdürü Vehap Kurt, Okul Aile Birliği üyelerini tanıtarak başkan Sarıalioğlu’na isteklerini iletti.

 

Solaklı Anadolu Lisesi yakaladığı başarıların kendilerini son derece mutlu ettiğini ifade eden Başkan Sarıalioğlu; “Bu okulun Fen Lisesi olması konusunda şayet bu sistem devam edecekse elbette ki elimizden gelen en üst gayreti göstereceğiz. Bu nedenle çalışmaya, gerekli yerlerle iletişimde bulunmaya çalışacağız. Biz zaten şehrimizin eğitiminin en üst seviyeye çıkması için çalışıyoruz. Bu konuda elimizden gelenden fazlasını yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Hem Of, buna en layık ilçelerimizin başında geliyor. Çok amaçlı salon konusunda çalışmanızı yapın, projeyi görelim. Biz de ona göre bir hayırseverimizden yardım alarak projeyi hayata geçirmeye çalışalım. 9. Sınıf öğrencilerimize yönelik “Değerler Eğitimi” son derece güzel bir proje öğrencilerimizle bir araya gelip onlarla sohbet etmek isterim. Planlamanızı yapın biz de bakalım uygun bir zaman diliminde öğrencilerimizle bir araya gelelim” ifadelerini kullandı.

 

Heyetin son ziyaret durağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü oldu. Müdür İdris Kabahasanoğlu’nu ziyaret eden heyet, kendisine okul ile ilgili taleplerini iletti.  

 

Fen Lisesi’nin Of için stratejik bir öneme sahip olduğunu ifade eden Kabahasanoğlu; “Bu nedenle iki sene önce çalışma yaptık, hazırlıklarımızı üst makamlara sunduk.  Zaten Of’ta iki tane Anadolu Lisesi bulunmaktadır. Solaklı Anadolu Lisesi merkeze 12 km uzaklıktadır.  Bu sebeple donanım olarak her şeye sahip olan okulumuza öğrenci bulmakta zorlanıyoruz.  Of’umuzdaki başarılı öğrenciler Fen Liselerini tercih ediyor. Of’a en yakın Fen Lisesi 40 km uzaklıkta yer alıyor. Bu da öğrencileri sosyal, psikolojik ve ekonomik yönden etkiliyor. Aileler ise çocuklarından uzak kalmamak için çocuklarının yanına göç ediyor. Şayet bizler her türlü dönüşüme hazır olan Solaklı Anadolu Lisesi’ni Fen lisesine dönüştürebilirsek öğrencilerimizi psikolojik yönden, aileleri sosyo ekonomik yönden rahatlatmış olacağız. Of’un eğitim ve öğretim başarısını da artırmış olacağız. Ziyaretiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21