ŞÖAB’lı öğrenciler Of’un tarihi eşyalarını incelediler

Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri Kültürel Değerler konusu kapsamında Of Belediyesi Ressam Ziya Ramoğlu Kültür ve Sanat Evi’ni ziyaret ettiler.

ŞÖAB’lı öğrenciler Of’un tarihi eşyalarını incelediler
banner71

Of Merkez Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu öğrencileri Kültürel Değerler Eğitimi kapsamında sınıf öğretmenleri öncülüğünde Of Sahilde bulunan Ressam Ziya Ramoğlu Kültür ve Sanat Evi’ni gezdiler.

 

Karadeniz kültüründe geçmişte var olan bütün güzellikleri barındıran Kültür Merkezi’ndeki eşyaları inceleyen öğrenciler, geçmişte büyüklerinin kullandığı alet ve eşyaları hayranlıkla izlediler.

 

Öğretmenleri eşyaları tanıttı

Günümüzde kullanılmayan ve artık unutulmaya yüz tutmuş eşyaları öğrencilerine tanıtan sınıf öğretmenleri, öğrencilere eşyalar hakkında bilgiler verdiler.

 

Bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirten 4-C Sınıfı Öğretmeni Neslihan Aydemir; “Bu tür etkinlikleri okul olarak önemsiyoruz. Buradaki birçok eşya artık hiç birimizin evinde kullanılmıyor. Fakat bunları geçmişten bizlere kalan bir miras olarak görüyoruz. Bunun için de çocuklara anlatmak ve tanıtmak istedik” ifadelerini kullandı. 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21