Sınavsız öğrenci alan liselere kayıtlar başladı

2013-2014 sezonunda sınavsız öğrenci alan liselere kayıt yaptıracak öğrencilerin başvurularını 29 Ağustos’a kadar yaptırmaları gerekiyor.

Sınavsız öğrenci alan liselere kayıtlar başladı

Liselere sınavsız giriş yapacak olan öğrenciler için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bir açıklama yayınladı. Açıklama şöyle;

 

2013-2014 eğitim-öğretim yılında sınavsız öğrenci alan Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul/kurumların bünyesindeki ortaöğretim kurumlarının "meslek lisesi" ile çok programlı liselerin bünyesindeki "genel lise", "meslek lisesi" ve "imam hatip lisesi" programları ile Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı okulların "imam hatip lisesi" programlarının 9'uncu sınıflarına öğrenci kayıtlan, e-Kayıt sistemi ile elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

 

Sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarının 9'uncu sınıflarına; Ortaokulların 8'inci sınıfını tamamlayan, daha önceki öğretim yıllarında tamamlamış ve herhangi bir ortaöğretim kurumunda kaydı olmayanlar ile örgün ortaöğretim kurumlarına kayıt-kabul şartlarını taşıyanların 2013-2014 eğitim-öğretim yılında yapılacak yeni kayıt işlemleri, aşağıda belirtilen açıklamalar doğrultusunda yürütülecektir.

 

1-Öğrenciler, 12-29 Ağustos 2013 tarihleri arasında bölge sınırlaması olmaksızın 10 adet okul tercihini e-Okul sistemi üzerinden veya ilgili Liseye başvurarak yapabilecektir.

2-"Genel lise" program türünde öğrenim görmek isteyen öğrenciler, bünyesinde "genel lise" bulunan çok programlı liseleri tercih edebilecektir. Yerleştirilen öğrencilerin ortak 9'uncu sınıfa kayıtlan yapılacak, 10'uncu sınıftan itibaren "genel lise" program türünde öğrenim göreceklerdir.

3-Çok programlı liselerde adaylar meslek liselerini, imam hatip liselerini veya genel lise program türünü tercih edebilecekler ancak yalnız bir okul türünde öğrenim göreceklerdir.

4-Öğrencilerin tercih başvuruları tamamlandıktan sonra sonuçlar 02 Eylül 2013 tarihinde //www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

5-İlan edilen sonuçlara göre kesin kayıt işlemleri okul müdürlüklerince 02-13 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.

6-"2013 Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı" esasları ile yatılı bölge ortaokulu mezunlarından söz konusu ortaöğretim kurumlarını yatılı olarak kazanan/yerleştirilen öğrencilerin kesin kayıtlarında e-kayıt başvurusu şartı aranmayacaktır.

7-Mazeretleri nedeniyle, 29 Ağustos 2013 tarihine kadar aday kayıtlarını
yaptıramayan öğrenciler 5-10 Eylül 2013 tarihlerinde Mazeret dilekçeleri ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne başvuracaklardır.

 

Tüm velilerimize önemle duyurulur.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21