Sıfır atıklar 6 okul kütüphanesinde hayat buldu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Sıfır Atık Kütüphane” projesi kapsamında Of’ta öğretmen ve öğrencilerin iş birliği ile hazırlanan 6 adet “Sıfır Atık Kütüphane” hizmete girdi.

Sıfır atıklar 6 okul kütüphanesinde hayat buldu

Atık malzemelerin geri dönüşümünü sağlamak ve kitap okuma alışkanlığını geliştirmek adına Milli Eğitim Bakanlığı, ülke genelinde “Sıfır Atık Kütüphane” ve “Okursuz Kütüphane Kalmasın” projeleri için seferberlik başlattı.

Projeye büyük önem veren Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu çalışmaları yakından takip ederken ilçelerde düzenlenen etkinliklere katılmayı da ihmal etmiyor.

Proje kapsamında Of’ta 28 Şubat İlkokulu, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, Of Halk Eğitim Merkezi, Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu, Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu ve Kıyıcık Ortaokulu’nda, tamamen öğretmen ve öğrencilerin çalışmalarıyla hazırlanan 6 adet “Sıfır Atık Kütüphane”, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu ve Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek’in katılımıyla öğrencilerin hizmetine sunuldu.

Açılışı yapılan kütüphanelerde öğrencilerle bir araya gelen Müdür Fettahoğlu ve Kaymakam Çiçek öğretmenlerle ve öğrencilerle sohbet etti.

Projeye büyük önem veren Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür eden Müdür Fettahoğlu; “Bakanlığımızın başlattığı “Sıfır Atık Kütüphane” ve “Okursuz Kütüphane Kalmasın” projesini Of, en iyi yürüten ilçelerimizin başında geliyor. Of’a her gelişimizde yeni enerji ile dönüyorduk, bugün daha büyük enerji ile dönüyoruz. Gerek kütüphanelerin yapımında gerekse yapılan etkinlikler bizleri son derece mutlu etti. Çalışmalarda emeği geçen başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, öğretmenlerimize, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum. Hepsini ayrı ayrı kutluyorum. Of’tan yorgun ama mutlu ayrılıyorum. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek de yaptığı açıklamada; “Tamamen sıfır atık malzemeleri kullanarak; öğretmen, öğrenci ve veli işbirliği ile yapılan böyle güzel kütüphaneleri görmekten mutlu oldum. Emeği geçenleri tebrik ediyorum. Destekleri ve ilçemize ziyaretleri nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürümüze de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Programa Kaymakam Çiçek ve Müdür Fettahoğlu’nun yanı sıra Of Kaymakam Refiği Ali Can Uludağ, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Şube Müdürleri Hasan Tekke ve Osman İşçi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bünyamin Akyüz, Şube Müdürleri Serkan Harput ve Erdoğan Karakaş ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu da katılımları ve destekleri nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu ve Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek’e teşekkür ederek emeği geçenleri tebrik etti.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21