Sıcak Yemek Projesi takvim yaprağında

Of Kaymakamlığı tarafından 2 yıl önce uygulamaya konan Lise öğrencilerine Sıcak Yemek projesi SYDV tarafından 2011 yılı takviminin Eylül ayı yapraklarına konu edildi.

Sıcak Yemek Projesi takvim yaprağında
banner71
Of Kaymakamlığı tarafından eğitimde kalitenin ve başarının arttırılmasına yönelik 216 Lise öğrencisine yönelik gerçekleştirilen Liselilere Devlet Şefkati projesi Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü’nün 2011 yılı takviminin Eylül ayı yapraklarını süsledi.
 
Köylerden ilçe merkezinde ki liselere gelen ve sağlıksız bir şekilde öğle vakti açlıklarını gidermeye çalışan 216 lise öğrencisine üç yıl boyunca ücretsiz olarak verilen dört çeşit yemek projesi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda devlet politikası haline getirilerek tüm ülke geneline yayıldı.
 
Görev yaptığı yerlerde en önemli projelerinden biri olan ve bir önceki görev yeri olan Şanlıurfa Birecikte 680, Of’ta 216 öğrenci olmak üzere toplam 896 öğrenciye ücretsiz verilen dört çeşit sıcak yemek projesinin devlet politikası haline gelmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Of Kaymakamı Tuncay Sonel, “köylerden İlçe Merkezine gelerek farklı liselerde öğrenimlerini sürdüren öğrencimize devletin sıcak yüzünü göstererek eğitimine biraz da olsa katkı yapmak amacıyla gerçekleştirilen projenin süreklilik arz edecek olması, geleceğimiz Türkiye’sinde önemli işler yapacak olan gençlerimiz için çok önemli.Gençlerimiz ve çocuklarımız için ne yapsak azdır” diyerek duygularını dile getirdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet şahin
ahmet şahin - 10 yıl Önce

Biz sağ elin verdiğini sol elin bilmez diyen bir milletin torunlarıyız aynı zamanda kendisiyiz hiç kimsenin şov amaclı çocukları böyle rencide etmeye teşhşr etmeye hakkı yok tur ben bu çocukların velisi olsam bu işi mahkemeye taşırım nedemek benim çocuğumu böyle teşhir edecek bundan kendileri siyası rant edecek bu kabul edilemez bir davranıştır ve bu takvim toplatılmalıdır

Yasin
Yasin - 10 yıl Önce

Ahmet bey yorum yapmışsın ama haberi okumadan ya da anlamadan yorum yapmışın. Sağ elin verdiğini sol elin görmemesi dediğiniz olay sadaka verirken geçerlidir benim bildiğim. Bu haberde sadaka yok. Bu haberde devletin bir görevlisinin öğrenciler için başlatmış olduğu bir uygulamayı devletin daha üst kesimlerindekilerin görüp devlet politikası halkine getirmesi var. bu neyin şovuudur neyin siyasetidir. neden bu güzel uygulamadan öğrenciler rencide olsun. ben liseye giderken öğlen poğaça veya simit yiyiyorum. keşke bizim zamanımızda da böyle devlet adamları olsa, böyle devlet olsa...

Zeki Yıldırım
Zeki Yıldırım - 10 yıl Önce

Eğitimle ilgili kaymakamımızın yapmış oolduğu projeler için Allah razı olsun.Köylerden gelen liselilere bundan önceki görev yerlerinde olduğu gibi sahip çıkması güzel bir uygulama yolu açık olsun.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21