Servis şoförlerini de öğretmen olarak görüyoruz

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde taşımalı eğitim kapsamında öğrenci servisi taşıyan 197 şoför ile taşıma işi yapan 9 firma yetkilisine bilgilendirme ve eğitim toplantısı yapıldı.

Servis şoförlerini de öğretmen olarak görüyoruz
banner71

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde taşımalı eğitim yapan servis şoför ile taşıma işi yapan firma yetkililerine bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Bedir başkanlığında yapılan toplantıya taşımalı eğitim kapsamında eğitim veren okul müdürleri, 197 servis şoförü ve 9 firma yetkilisi katıldı.

 

Yılda iki kez yapılan toplantının ilki Of Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu Konferans salonunda yapıldı.

 

Şoförlere ve firma yetkililerine uyulması gereken kurallar hakkında bilgiler veren Şube Müdürü Bedir, okul müdürlerine de dikkat etmeleri gereke hususlar hakkında bilgiler verdi.

 

SİZLER DE BİRER ÖĞRETMENSİNİZ

Servis şoförlerini birer öğretmen olarak gördüklerini ifade eden bedir; “Değerli şoför arkadaşlar, sizler bizler için çok önemlisiniz. Sizleri araçlarınızda birer öğretmen olarak görüyoruz. Sizlerden de ona göre hareket etmenizi bekliyoruz. Eminim ki öğrencilere göstereceğiniz bir güler yüz, vereceğiniz bir selam onların günlerini güzel geçirmelerine neden olacaktır. Aksi durum olduğunda istemeden de günlerinin kötü geçmesine neden olabilirsiniz. Sizler bizlerin birer mesai arkadaşı sayılırsınız. İşiniz olsa da olmasa da kapımız sizlere her daim açıktır. Hep birlikte inşallah genel güvenlik kurallarına ve diğer kurallara uyarak kazasız belasız bir eğitim-öğretim dönemi geçiririz” ifadelerini kullandı.

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21