banner80

Serince’de 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı heyecanı yaşandı

Serince Şehit Fahrettin Yavuz İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı’nda 50 öğrencinin hazırladığı 14 proje görücüye çıktı.

Serince’de 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı heyecanı yaşandı
banner71

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programları kapsamında geleceğin bilim insanlarının yetiştirilmesi amaçlanıyor. 

 

Serince Şehit Fahrettin Yavuz İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri de büyük gayret ve heyecanla 4006 TUBİTAK projesi kapsamında maharetlerini sergilediler. 

 

50 öğrencinin hazırladığı 14 proje için okulda Bilim Fuarı düzenlendi. Fuarın açılış kurdelesini Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Kaymakam Adayı Murat Çiçek, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Serince Mahallesi Muhtarı Sultan Göktaş, Okul Aile Birliği Başkanı Hasan Koç birlikte kestiler. Serginin açılışına çok sayıda okul ve kurum müdürü katıldı.

 

Öğrencileri kutlayan Kaymakam Fırat; “Ülkemizin geleceği adına öğrencilerimizin ortaya koyduğu eserler nedeniyle onları tebrik ediyorum. Okul idaresine ve öğretmenlerimizi de kutluyorum. Bu projeleri gördükçe yarınlarımızdan daha çok umutlanıyoruz. İnşallah ülkemizin geleceği daha iyi olacaktır” dedi.

 

4006 TUBİTAK Bilim Fuarındaki eserlerin gezilmesinin ardından Okul Müdürü Ali Cerrah ziyaretçilere katılımlarından dolayı teşekkür ederek ikramda bulundu.

 

Program okul içinde yapılan spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere madalyalarının verilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

 

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21