Şehit Necmi Uyan Anaokulu’ndan Tatvanlı kardeşlerine yardım

Of Şehit Necmi Uyan Anaokulu’nin minik öğrencileri, biriktirdikleri harçlıklarıyla aldıkları kitap ve çeşitli kırtasiye malzemelerini Bitlis’in Tatvan ilçesindeki Bahçelievler Anaokulundaki kardeşlerine gönderdiler.

Şehit Necmi Uyan Anaokulu’ndan Tatvanlı kardeşlerine yardım
banner71

Şehit Necmi Uyan Anaokulu gönül köprüleri kurmaya devam ediyor. Önceki senelerde olduğu gibi bu sene de Oflu minikler doğulu kardeşlerini unutmadılar. Şehit Necmi Uyan Anaokulu minik öğrencileri biriktirdikleri harçlıklarla kitap ve çeşitli kırtasiye malzemeleri alarak Bitlis ili Tatvan ilçesi Bahçelievler Anaokulundaki kardeşlerine gönderdiler. Alınan malzemeler kolilenerek okulun bahçesine gelen kargo aracına öğrenciler tarafından yerleştirilerek ile Tatvan’a gönderildi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu öğrencileri okullarında ziyaret ederek bu duyarlı davranışları nedeniyle öğrencilere teşekkür etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kabahasanoğlu burada yaptığı kısa konuşmasında;  “ Bu ve bunun gibi dayanışmanın güzel örneklerinin sergilendiği etkinlikleri bizler çok önemsiyoruz. Çünkü eğitimde güzel örnekleri artırmak önceliklerimiz arasında yer alıyor. Buradaki minik yavrularımız doğudaki kardeşlerine biriktirdiği harçlıklarla malzeme almış ve onlara gönderiyor. Çok samimi ve kardeşçe bir etkinlik emeği geçen başta idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve duyarlı velilerimizi tebrik ediyorum. Böyle nice güzel örnekler kardeşliğimizi daha da artıracak, aramıza nifak tohumu ekmek isteyenlerin ümitlerini suya düşürecektir. Bu yardımlarla birlikte oradaki kardeşlerimize sevgilerimizi gönderiyoruz. “  diyerek duygu ve düşüncelerini ifade etti.

 

Şehit Necmi Uyan Anaokulundaki hediyelerin gönderilmesi etkinliğine İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Okul Müdürü Salime Akyüz, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21