Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesinde sanat şöleni

Of Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi’nde düzenlenen Sanat Şöleni etkinliğinde öğrenciler davetlilere resim, şiir ve şarkı resitali sundular.

Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesinde sanat şöleni

Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi’nde yılsonu etkinlikleri kapsamında resim, şiir ve şarkılardan oluşan sanat şöleni gösterimi yapıldı.

 

Resim sergisinin açılışı Kaymakam Eyüp Fırat, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve beraberindekiler tarafından yapılırken Resim sergisinin ardından öğrencilerin hazırlayıp sunduğu şiir ve şarkıların okunduğu gösteriye geçildi.

 

Edebiyatımızda öne çıkmış şiirler ile halk müziğinde sevilen parçaların gitar ve kemençe eşliğinde öğrenciler tarafından seslendirildiği Sanat Şöleni programı, saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

Dinleyenler tarafından büyük beğeni ve alkış alan gösteri için konuşan Kaymakam Eyüp Fırat; “Emeği geçen başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere okul müdürümüz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Gerek çizilen resimlerdeki gerekse şiir ve şarkılardaki performansları nedeniyle öğrencilerimizi ve onları çalıştıran öğretmenlerimizi kutluyorum. Gerçekten çok güzel ve farklı bir program oldu. Yaklaşan tatil nedeniyle şimdiden iyi tatiller diliyorum” sözleriyle düşüncelerini ifade etti.

 

Müzik Öğretmeni Ece Emirzeoğlu, Edebiyat Öğretmenleri; Cansu Küçükusta, Feride Akgün, Görsel Sanatlar Öğretmenleri; Hale Kömürcü Yorgun ve Meryem Mani’nin hazırladığı Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi konferans salonundaki programa Of Kaymakamı Eyüp Fırat, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, okul ve kurum müdürleri katıldı. Okul Müdürü Vehap Kurt da katılımcılara ve gösterdikleri performans nedeniyle öğrencilere teşekkür etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21