Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi’nde karne sevinci

Of Şehit Nemci Çakır Anadolu Lisesi’nde düzenlenen karne töreninde karne ve başarı belgelerini alan öğrenciler, yaz tatiline kavuşmanın sevincini yaşdılar.

Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi’nde karne sevinci
17 Eylül 2018 Pazartesi başlayan 2018-2019 eğitim öğretim yılı, 14 Haziran 2019 Cuma günü karnelerin verilmesiyle sona erdi. İlkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci eğitim öğretim yılının yorgunluğunu atacakları yaklaşık 3 ay sürecek yaz tatiline başlayacak olmanın heyecanını yaşıyor.

 

Of’ta da 7200 öğrenci 2018-2019 eğitim öğretim yılında karnelerini alarak tatile girdi.  Of’taki resmi karne programı Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesinde yapıldı. Konferans salonunda yapılan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İstiklal Marşının okunmasının ardından Okul Müdürü Vehap Kurt açılış konuşması yaptı.

 

Müdür Kurt konuşmasında, “Şükürler olsun kazasız belasız bir eğitim-öğretim yılını geride bırakıyoruz. Okulumuzda her öğrenciye kendini ifade edecek bir etkinliğe, bir çalışmaya fırsat verdik. Okulumuzda her hafta konferans salonumuzda en az bir etkinliğimiz oldu. Bize bu imkânı veren, her zaman destekleyen başta Sayın Kaymakamımıza, Sayın Belediye Başkanımıza ve Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyor, tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum” dedi.

 

Açılış konuşmasının ardından; 9, 10, 11, 12. sınıflarda ilk üçe giren öğrenciler ödüllendirildi. Sınıflarında 3. olanlara ödülleri Of İlçe Mili Eğitim Şube Müdür Vekili Süleyman Bedir, 2.olanlara ödülleri Of Belediye Başkan Yardımcısı Şevki Saral, 1.olanlara ödülleri Of Kaymakamı Eyüp Fırat tarafından takdim edildi.

 

Kaymakam Fırat yaptığı kısa konuşmada ise yaptığı kısa konuşmada, “Gerek Trabzon olarak gerekse Of olarak eğitimde güzel işlere imza attık. Tabi bu yeterli mi değil elbette hep daha iyisi, daha başarılısını amaçlamalıyız.  Bu okulumuza her etkinlikte geldim. İnanın kaç kere geldiğimi unuttum. Okul idaresini ve emeği geçenleri tebrik ediyorum.  12. Sınıf öğrencilerimize hafta sonu yapılacak üniversite sınavları nedeniyle başarılar diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrenci ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum.” dedi.

 

Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesindeki karne dağıtım törenine Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkan Vekili Şevki Saral, Of İlçe Mili Eğitim Şube Müdür Vekili Süleyman Bedir, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Özcan Demirel, Gençlik Merkezi Müdür V. Murat Harbutoğlu, Okul Müdürü Vehap Kurt, öğretmen, öğrenci ve çok sayıda veli katıldı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni çalışma takvimine göre, 2019-2020 eğitim öğretim yılı bir hafta öne çekildiği için okullar 9 Eylül 2019 Pazartesi günü açılacak.

 

Yeni uygulama kapsamında 18-22 Kasım 2019'da ilk ara tatil yapılacak. Yarıyıl tatili olarak, 20-31 Ocak 2020 tarihi belirlendi. İkinci yarıyıl eğitim öğretim dönemi 3 Şubat 2020'de başlayacak. 6-10 Nisan 2020'de ikinci ara tatil verilecek. 13 Nisan'da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran 2020 tarihinde tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

 

Tatile öğrencilerden sonra başlayacak öğretmenlerin ise mesleki çalışmalarının ilk haftası 17-21 Haziran, 2. haftası da 24-28 Haziran olarak planlandı.


Haber-Foto: İzzet Keleş

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner19

banner22

banner21

banner30