Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi öğrencilerinden iyi etkinlik

Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi öğrencileri, iyilikleri yaşatma geleceğe iyilikler taşıma adına “Farklılığımız İyilik Olsun” adlı bir etkinlik düzenlediler.

Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi öğrencilerinden iyi etkinlik
banner71

Of Merkez’de eğitim veren Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi öğrencileri, iyilikleri yaşatma geleceğe iyilikler taşıma adına  “Farklılığımız İyilik Olsun” adlı bir etkinlik düzenlediler.

 

Okulun konferans salonunda yapılan etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. İstiklal Marşının okunmasının ardından Okul Müdürü Vehap Kurt bir selamlama konuşması yaptı.

 

Müdür kurt konuşmasında, “Her toplumu ayakta tutan dinamiğini sağlayan, kültürel ve ahlaki değerler vardır. Maalesef bugün bunların birçoğunu kaybetmek üzereyiz. Siteleşme ile Mahalle kültürünü, büyük AVM'ler ile esnaf kültürünü, sanal alem ve televizyon bağımlılığı ile komşuluk kültürünü unutmaya başladık. Geniş aileden çekirdek ailelere döndük. Eskiden sofalı, cumbalı haremliklı ve selamlıklı şirin ahşap evlerimiz vardı. Bu evlerde çocuk sesleri ile beraber yaşlarımız vardı. O yaşlı dede ve ninelerimiz oluk oluk akan huzurdular, berekettiler. Herkes aynı tava ve tencereye kaşık sallardı.  O evlerimiz değişti. Artık geniş salonlu modern evlerimiz var. İçinde lüks masaların, sehpaların, koltukların ve vitrinlerin olduğu evler. Bütün bu lüks mobilyaları aldığımız evlere artık yaşlılarımızı sığdıramaz olduk. Yanımızda huzurlu olamadıkları için artık onları huzurevlerine koyduk. Kalır mı o evde sevgi huzur bereket? Evlerimiz büyüdü, gönüllerimiz küçüldü. İyilikte yarışırken şimdi iyilikten kaçar olduk. Toplu taşıma araçlarında ayakta durmakta zorluk çeken hasta ve yaşlılara gösterdiğimiz duyarsızlık içler acısı. Sevgimize, şefkatimize muhtaç küçüklerimize karşı tutumlarımız. Televizyonlarda, sanal âlemde gördüğümüz olumsuzluklar, sevgisizlik, saygısızlık, tahammülsüzlük, hoşgörüsüzlük  yüreğimizi sızlatıyor. Geçmişten günümüze kadar gelen toplumsal değerlerimize kaybettik. Kaybettiğimiz değerlerimizin bizlere ve topluma verdiği zararların farkındayız. 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanununa göre; Öğrencilerimizi Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen koruyan ve geliştiren, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan yurttaşlar olarak yetiştirmek en büyük amacımızdır. Bu amaç uğruna bugün bizlere bu programı hazırlayan değerler  eğitimi kulübüne, 10 C sınıfına, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Sümeyye Gökçek Akbaş'a teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.” diyerek düşüncelerini paylaştı.

 

Of Kaymakamı Eyüp Fırat da kısa bir konuşma yaptı. Fırat konuşmasında, “Yoğun işlerimiz ve başka bir programımız olmasına rağmen buradaki etkinliği çok değerli bulduğumu için kısa sürede olsa aranızda olmak, sizleri selamlamak istedim. Bu etkinlikte emeği geçen başta okul müdürümüz, öğretmenimiz ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.

 

Konuşmaların ardından öğrencilerin çekmiş olduğu kısa film gösterimi yapıldı. “Yakına Bak, Gör” videosunun gösteriminin ardından öğrenciler “Farkındayız” Oratoryosu sundular.

 

Oratoryonun ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu bir teşekkür konuşması yaptı. Konuşmanın sonunda çekilen toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

 

Programa Of Kaymakamı Eyüp Fırat,  Stajer Kaymakam Abdüllatif Yılmaz, İlçe jandarma Komutanı Tanju Tanrıverdi, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, okul müdürleri, öğrenci, öğretmen, veliler katıldı. 

 

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21