Şehit Ahmet Çamur 3.yılında anıldı

15 Ağustos 2015 tarihinde Hakkari’nin Şemdinli İlçesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Özel Harekat Komiseri Ahmet Çamur, şahadetinin 3.yılında mezarı başında anıldı.

Şehit Ahmet Çamur 3.yılında anıldı

Çaykara’nın Soğanlı Mahallesinden olan Ankara Özel Harekat Dairesi başkanlığında görevli Özel harekat Komiseri Ahmet Çamur (45) 15 Ağustos 2015 tarihinde geçici görevle gittiği Hakkari’de teröristlerle girdiği çatışmada şehit olmuştu.

 

Şehit Başkomiser Ahmet Çamur, Soğanlı Mahallesi Üç Direk Semtinde  bulunan Kabri başında anıldı. Anma Törenine Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon İl Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, Trabzon İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali, Çaykara Müftüsü Abdurrahman Koç, Siyasi Parti Temsilcileri, Öğrenciler ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

 

İmam Hatipler tarafından tüm şehitler için okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda duayı Çaykara Müftüsü Abdurrahman Koç yaptı.

 

BU VATANIN KAHRAMANLIK ÖYKÜLERİ BİTMEZ
Millet olarak tarih boyunca yazılmış sayısız kahramanlık destanlarımızın bulunduğunu anımsatarak konuşmasına başlayan Trabzon Valisi Yücel Yavuz, bu destanlardan bir tanesinin de Çaykaralı Şehidimiz Baş komiser Ahmet Çamur tarafından yazıldığını ve Şehidimizin Vatanımızın Bölünmez Bütünlüğü uğruna canını feda ettiğini sözlerine ekledi.

 

Düşmanlarımızın ülkemiz üzerinde oynamaya çalıştıkları bu kirli oyunlar nedeni ile en çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde olduğumuzu vurgulayan Vali Yavuz, Kahramanımızın Şehit olduğu ilk günkü ve toprağa verildiği anki heyecanı bir kez daha yaşayabilmek için o günleri anımsatarak; “Şehit Başkomiser Ahmet Çamur 15 Ağustos 2015 Cumartesi Günü Zorunlu Hizmetteki son gününde yolu kapatan terör örgütlerinin yolu kapamasına engel olmak amacı ile ekibini alarak birlikte olay yerine gitmiş ,ancak burada hain bir pusu sonucunda ağır yaralanmıştı. Şehit Başkomiser Ahmet Çamur derhal hastaneye kaldırılmış ancak ne yazık ki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak Şehit olmuştu.  Çaykaralı Şehidimiz Ahmet Çamur, 16 Ağustos 2015 Pazar Günü ise Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılmış oldukları mahşeri bir cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlanmıştı” diye konuştu.

 

Tören, Uzungöllü Genç Turizmci İşadamı Mehmet İnan’ın Şehit Çamur için yazdığı şiir ile sona ererken İnan’ın duygulu şiiri törene katılan herkesi gözyaşlarına boğdu.

 

Haber-Foto: Fahri Düzenli 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21