SBS 8’de 2 öğrenci 500 tam puan aldı

Seviye Belirleme Sınavlarının 8.sınıflar ayağında Oflu 2 öğrenci 100 soruya da doğru yanıt vererek Of'un tarihine geçtiler.

SBS 8’de 2 öğrenci 500 tam puan aldı
banner71
İlköğretim öğrencilerinin liselere geçiş sınavı olan SBS 8’in sonuçları açıklandı.

Sınavın hemen ardından ilk değerlendirme sonuçlarında Of’ta eğitim gören iki öğrencinin tüm sorulara doğru yanıt vererek 500 tam puan alacağını haberleştirmiştik.

Açıklanan sonuçların ardından bahse konu iki öğrenci 500 tam puan alarak tahminleri boşa çıkartmadı.
 
Nuhoğlu Vakfı’nın desteklediği kurslarda kurs gören İsmail Yıldırım İlköğretim Okulu Öğrenciler Buse Saral ve Burak Ayçin 500 tam puan alarak Of’ta bir ilke imza attılar.

500 tam puan alan öğrencilerin Nuhoğlu Vakfının desteklediği SBS kurslarında eğitim gören öğrenciler arasından çıkması Vakfın eğitime verdiği katkıyı da gözler önüne serdi.
 
Açıklanan sonuçların ardından Vakfın hafta sonu kurslarına katılan 50 öğrenciden 30 tanesi Fen Liselerine girmesine garanti gözüyle bakılıyor.
 
Diğer 20 öğrencinin de Anadolu Öğretmen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi ve Anadolu Liselerine girmesi kesin gibi.
 
KAYMAKAM SONEL'DEN ALTINLI TEŞEKKÜR
Of Kaymakamı Tuncay Sonel, eğitime vermiş olduğu destekler ile SBS ve LYS kurslarına katkısından dolayı hayırsever işadamı Çetin Nuhoğluna teşekkür etti.
 
Başarılı öğrencileri velileri ile birlikte kabul eden ve onları tam altınla ödüllendiren Kaymakam Sonel, İlçemizde her geçen gün eğitim çıtasının yükseldiğini söyledi.
 
Sonel açıklamasında “Of tarihinde ilk defa iki öğrencimizin tam puan alması bizleri mutlu etmiştir. İnanıyorum ki bu başarı artarak devam edecektir. Bu vesile ile Nuhoğlu Vakfına, Koordinatör Filiz Nuhoğlu’na, Milli Eğitim Müdürü İsmail Yıldız ve Şube Müdürlerimize, İdareci ve öğretmenlerimize, Velilerimize ve bizlere bu mutluluğu yaşatan öğrencilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
 
1196 ÖĞRENCİYE KURS VERİLDİ
Nuhoğlu Vakfının destekleriyle 2006-2007 yılından itibaren devam eden proje kapsamında 325 öğrenci kurslara devam ediyor. Kurslarda toplam 1196 öğrenci sınavlara girerek orta öğretim kurumlarına yerleştirildi.
 
Of’ta daha önceki yıllarda çok az sayıda öğrenci Fen Liselerini kazanabiliyordu. Özel Dersanelerin sayısının artması ve Nuhoğlu Vakfının desteklerinin ardından Fen Liselerine giren öğrenci sayısının 30’lar seviyelerine çıkması Of’un göğsünü kabartıyor.
 
Of Havadis olarak bu başarıda desteği olan ve emeği geçen tüm idareci ve kurumları tebrik ediyor, Of adına kendilerine teşekkür ediyoruz.

İşte SBS'dekki başarının sınav sonrasındaki haberi;
//www.ofhavadis.com/of/oflu-ogrenciler-sbsde-buyuk-basari-sagladi.htm

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
cevdet hacıbektaşoğlu
cevdet hacıbektaşoğlu - 10 yıl Önce

Bu öğrenciler üzerinde emeği geçen önce İsmail Yıldırım İlköğretim Okulu Öğretmenlerine okul müdürümüz Katip ER'e .Yine bu okulda müdürlük yapmış olan Kadir KAZAN'a emeği geçen diğer idarecilere de okulum adına teşekkür ediyorum.

ismail sarıalioğlu
ismail sarıalioğlu - 10 yıl Önce

en değerli yatırım insana yapılan yatırımdır gerçeğinden hareketle eğitime desteğini esirgemeyen tüm eğitim emekçilerine idarecilerimize ve iş adamlarımıza bir oflu olarak sonsuz teşekkürlerimizi iletir başarılarının devamını dilerim.

İsmail Yıldırım İlköğretim Velileri
İsmail Yıldırım İlköğretim Velileri - 10 yıl Önce

Bu öğrenciler üzerinde emeği olan tüm sınıf öğretmenlerimize branş öğretmenlerimiz osman saral a , memnune erdem e, ilkay yaylı kayaya, halime imamoğluna, miktat aktaşa, kazım öztaş öğretmenimize, burhanettin çakır hocamıza, rehber öğretmenimiz ayşe hanım a okul müdürümüz katip er e , müdür yardımcılarımız cevdet hacıbektaşoğlu ve abdullah emer e ve diğer bütün öğretmenlerimize okul velilerinden biri olarak şükranlarımızı sunarız.

Aşık Veysel
Aşık Veysel - 10 yıl Önce

İsmail Yıldırım İlköğretim Okulu Yönetici ve Değerli Öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum; son senelerde SBS Of birincisi çıkaran İsmail Yıldırım İlköğretim Okulu neden afişe edilemiyor? Sayın Kaymakamımız eğitim birinci önceliğim diyor neden MEB in okulunu ve personelini değerli kılacak bir adım atmıyor? Çocuklarımızı kutluyor alınlarından öpüyor ailelerine de şükranlarımı sunuyorum efendim...

OFLU
OFLU - 10 yıl Önce

Son 5 yılda of'ta eğitimin ne kadar yükseldiğinin bir göstergesi bu. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün öncülüğünde çok güzel çalışmalar yapılıyor. Keşke daha önceki yıllarda da yapılsaydı. Bu başarılarda emeği geçen tüm idareci ve öğretmenleri kutluyorum.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21