Savcı Ekin ve Hakim Demir için veda iftarı

Savcılar ve Hakimler Yüksek Kurulunun 2014 Yaz kararnamesi ile Of’tan tayinleri çıkan Cumhuriyet Savcısı Önder Ekin ve Hakim Mehmet Demir’e veda yemeği düzenlendi.

Savcı Ekin ve Hakim Demir için veda iftarı

Of Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Jandarma Komutanı Neşet Daler, Cumhuriyet Savcısı Serkan Temizkan, Hakimler Sibel Özdemir, Murat Bilge, Bahri Rodoplu ve çok sayıda Adliye çalışanının katıldığı veda yemeğinde bir konuşma yapan Kaymakam Eren Arslan; “Bizler kamu görevlisi olarak belli bir yere geliyoruz, farklılık yaratma adına güzel şeyler yapmaya çalışıp o bölgeden ayrılıyoruz. Bugün bu ayrılışlarından birini yaşıyoruz. Ben şimdiye kadar ki hizmetlerinden, harcadığı mesailerden dolayı savcı ve hakim beye teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni görev yerlerinde üstün başarılar diliyorum” dedi.

 

Görev yaptığım süre zarfında çok değerli dostlukları olduğunu belirten Savcı Önder Ekin; “Görevimiz icabı belli bir zaman sonra tayin oluyoruz. Of’ta ki görev süremiz bugün itibariyle sona erdi. Hepiniz hakkınızı helal edin” dedi.

 

Mesleğimizin kaderinde görev değişikliği doğaldır diyen Hakim Mehmet Demir; “Çok yoğun bir çalışma temposunun ardından Of’ta ki görevimizden ayrılıyoruz. Devletin üç erki vardır. Yasama, Yürütme, Yargı. Yasama bir insanın beyni gibidir. Yürütme eli ayağı kolu gibidir. Yargı ise yüreğidir. Bu sebeple bize emanet edilen bu üç organı bizim ayakta tutarak gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmamız en büyük görevlerimizden biridir. Uykusuzluğumuzun ve yorgunluğumuzun sebebi buydu. Hakkınızı helal edin” dedi.  

 

Konuşmaların ardından Of Kaymakamı Eren Arslan, Savcı Önder Ekin ve Hakim Mehmet Demir’e günün anısına birer plaket takdim etti.

 

Veda Yemeği çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

 

Ekin Hatay’a, Demir Şırnak’a

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 2014 Yaz kararnamesi ile Cumhuriyet Savcısı Önder Ekin Hatay Hassa Savcılığına, Hakim Mehmet Demir Şırnak Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına, Şinasi Levent Aydemir Van Özalp Hakimliğine atanmıştı.

 

Kararname sonucunda Of’a Savcı ataması yapılmazken, Manisa Demirci Hâkimi Bahar Teksoy ise Of Hâkimliği’ne atanmıştı

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 7 yıl Önce

OF İLÇESİNDEN ATAMALARI YAPILAN HAKİM VE SAVCILARA YENİ GÖREV YERLERİNDE BAŞARILAR DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21