Saral’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘a hayırlı olsun ziyareti

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından düzenlenen İstişare Toplantısına katılan Of TSO Başkanı Erdal Saral, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hayırlı olsun dileklerini iletti.

Saral’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘a hayırlı olsun ziyareti

Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Başkanları Cumhurbaşkanı ile İstişare Toplantısı yaptı. Yeni Cumhurbaşkanlığı sarayında yapılan toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oda ve borsa yönetim kurulu başkanlarının hayırlı olsun tebriklerini kabul etti.   

 

Toplantıya katılan Of Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Saral da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hayırlı olsun dileklerini iletti.

 

81 il ve 160 ilçeden gelen 365 Oda ve Borsa Başkanı ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunduklarını ifade eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu yaptığı açıklamada “Hayırlı olsun ziyaretiyle beraber, Sayın Cumhurbaşkanımızla ekonomik meseleler hakkında istişarelerde bulunduk. Görüşlerimizi aktarabilme fırsatını bulduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın yaklaşımından ev sahipliğinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir de sürprizleri daha olduğunu kaydeden Hisarcıklıoğlu, “TOBB olarak her yıl muhakkak bir kültür eserini ülkemize kazandırmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda Dede Korkut Hikayeleri’nin aslı Vatikan Kütüphaneleri’nde. Bu iki eserin, iki hikâyenin tıpkıbasımını gerçekleştirerek, günümüz Türkçesine sadeleştirerek Sayın Cumhurbaşkanımıza ilk basımını sunma fırsatımız oldu” ifadesini kullandı.

 

Ekonomik konularla ilgili de açıklama yapan Hisarcıklıoğlu; “Bir konu, ticaret odalarımızın özellikle önümüzdeki dönem hükümetimizin açıkladığı ‘ekonomik reform paketine’ sahip çıkılması idi. Diğer önemli konu, istihdamın üzerindeki maliyet yüklerinin kaldırılması noktasındaki taleplerdi. Önümüzdeki dönemde muhakkak turizmin itici güç olması vardı. Sanayi üretiminin teşvik edilmesi gibi daha önce de ifade ettiğimiz konular dile getirildi” dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Harun karaca
Harun karaca - 7 yıl Önce

Allah aşkına söyleyin bana ticaret yapmamış ticaretinde hep sıfır çekmiş birinin ticaret yapan insanların hangi sorunundan anlar ki pardon soyadı saral di

ismail sarıalioğlu
ismail sarıalioğlu - 7 yıl Önce

harun karaca kardeşim demokratik ortam mevcut gel aday ol seçime gir ticaret odası başkanı ol buna engel yok boş boş konuşmayın kardeşim. nedir bu SARAL düşmanlığınız bireylerin üzerinden koca bir sülaleyi imalıda olsa rencide etmeyin bak bizler kimseye soyadından dolayı ayrım yapmıyoruz..

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21