Saraçlı’da afetin yaraları sarılıyor

14 Ağustos’ta yaşanan afette ana yol güzergahlarında büyük hasarlar oluşan Saraçlı Mahallesi’nde hasarlar gideriliyor.

Saraçlı’da afetin yaraları sarılıyor

14 Ağustos 2020 tarihinde Of’ta yağan yoğun yağış sonucunda çok sayıda mahallede su taşkınları ve heyelanlar meydana gelmişti. Saraçlı Mahallesi de bu afet nedeniyle yoğun hasar yaşayan mahallelerden biriydi.

Saraçlı’nın yukarı bölümünün yanı sıra Tekoba, Uğurlu, Tavşanlı ve Balaban mahallelerine ulaşımın sağlandığı ana güzergahta meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyordu.

Karayolları tarafından başlatılan menfez ve istinat duvarı çalışmaları tamamlanarak yolda ulaşım normale döndü.

Mahallesinde yapılan çalışmaları yerinde takip eden Muhtar Sinan Sarıacaoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na ve Karayolları ekiplerine teşekkür etti.

Muhtar Sarıcaoğlu Of Havadis’e yaptığı açıklamada; “14 Ağustos’ta yaşadığımız afette mahallemizde büyük hasarlar meydana geldi. Özellikle Yukarı bölüme ve Çarzeli’ye ulaşımın sağlandığı bu noktada büyük çapta bir heyelan meydana gelmişti. Ulaşım güçlükle sağlanıyordu. Sağolsun Bakanımızın talimatıyla Karayolları ekiplerimiz hemen çalışma başlattılar. Yolun istinat duvarını yaptılar. Çok küçük bir menfez vardı. Suyu taşımaya yetmiyordu. Menfezimiz de genişletilerek yenilendi. Farklı noktalarda da hasarlarımız var. Köprümüz yenileniyor. İnşallah onları da en kısa sürede çalışmaları tamamlayarak yaz mevsiminde halkımıza sorun yaşatmayacağız” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2021, 21:22

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21