Saraçlı Derneği’nden Halep gecesi

Merkezi İstanbul Güngören’de bulunan Saraçlı Derneği, düzenlediği yardım ve dua gecesinde Suriye ve Halep’te yaşanan insanlık dramına sessiz kalmadı.

Saraçlı Derneği’nden Halep gecesi

Suriye’de hüküm süren iç savaş nedeni ile her gün onlarca insan hayatını kaybederken çok sayıda çocuk da yetim ve öksüz kalıyor.

 

Türkiye’de çok sayıda kurum ve kuruluş da düzenledikleri çeşitli etkinliklerle Halep’te yaşanan bu insanlık dramına sessiz kalmıyorllar.

 

Merkezi İstanbul Güngören’de bulunan Of Saraçlı Derneği de düzenlediği gece ile Halep’i unutmadı.  

 

Gecede konuşan Dernek Başkanı Mustafa Vahapoğlu; “Yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte düzenlediğimiz bu gecede HALEP’in sesine kulak veriyoruz. Türkiye’de birçok sivil toplum kuruluşu düzenlediği etkinlikle insanlığın henüz ölmediğini gösterdi. Biz de Suriye’deki Müslüman kardeşlerimizin yalnız olmadığını göstermek istedik. Avrupa’nın gözü önünde suçsuz günahsız insanları öldüren, katleden bu hainler asla yaptıkları planlarına ulaşamayacaktırlar” dedi.

 

Programda yapılan konuşmalar, sahnelenen slayt sunumu ve tiyatro oyunu, insanlık için okunan şiirler, salondakilere duygulu anlar yaşattı.

 

Kur'an Tilaveti ile başlayan program, yapılan dualarla sona erdi. Ellerin Sema’ya kalktığı gecede tüm geçmişler ve şehitler için dua yapıldı.

 

Haber-Foto: Sadullah Dervişoğlu

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21