banner80

Şanlıurfa’dan Of’a Kültür Köprüsü

İçişleri Bakanı Oflu hemşerimiz Süleyman Soylu tarafından yürütülen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Şanlıurfa’dan Of’a gelen 150 öğrenci, Oflu öğrenciler tarafından evlerde ağırlanarak Trabzon, Of ve Uzungöl’ü gezdiler.

Şanlıurfa’dan Of’a Kültür Köprüsü
banner71

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan ve İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen 'Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Şanlıurfa’dan 150 öğrenci 4 gün boyunca Of’ta ağırlandı.

 

Şanlıurfa’nın Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 150 öğrenci, öğretmenleri ile birlikte Trabzon’a geldi. Trabzon Havalimanı’nda Kaymakam Eyüp Fırat, Belediye Başkan Vekili Osman Topçu, Jandarma Komutanı Tanju Tanrıverdi, İlçe Emniyet Müdürü Nurettin Saçkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahsanoğlu, Of Beleidyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Yüksel Yaşar, Öğretmenler, Gençlik Liderleri ve Öğrenciler tarafından karşılandılar.

 

Kemençe ve Horon ekibi tarafından karşılanan öğrencilere, tanışma faslının ardından Karadeniz Teknik Üniversitesi Sosyal Tesislerinde öğle yemeği ikram edildi. Yemeğin ardından sahilde deniz manzarasında gezinti yaparak bol bol hatıra fotoğrafı çekildiler.

 

Çoğu ilk kez deniz gören öğrenciler, yeşil ile mavinin buluştuğu doğanın keyfini çıkartırken heyecan ve şaşkınlıklarını gizleyemediler. Deniz ziyaretin ardından Of’a doğru yola çıkan öğrencilere, Sürmene’de Memiş Ağa Konağı gezdirildi.

 

Akşam saatlerinde Of’a gelen öğrenciler, Ulusoy MTAL sahasında kendilerini misafir edecek olan ailelere teslim edildiler. Geceyi ailelerle birlikte geçiren öğrenciler, akşam yemeklerini ve sabah kahvaltılarını ailelerle birlikte yaparak sadece öğrenci arkadaşlarıyla değil, aynı zamanda ailelerle de kaynaştılar.

 

Programın ikinci gününde 27 Nisan Cuma günü Trabzon’un tarihi ve kültürel mekanlarını ziyaret eden öğrenciler, 28 Nisan Cumartesi günü ise Uzungöl’ü ziyaret ettiler.

 

Programın son gününde Of Sahil’de Of Belediyesi Ziya Ramoğlu Kültür Merkezini ziyaret edecek olan  öğrenciler, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü öncülüğünde Of Sahil’de oluşturulan Hatıra Ormanına fidan dikecekler.

 

Of Sahilde Of Belediyesi tarafından ikram edilecek öğle yemeğinin ardından Of’tan ayrılack olan öğrenciler, 4 günlük Of programının ardından memleketleri Şanlıurfa’ya döneekler.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21