Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Şafak’tan Dekan Acar’a ziyaret

Of Teknoloji Fakültesini ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Trabzon İl Müdürü Mehmet Şafak, Fakülte Dekanı Prof. Dr. İrfan Acar ile bir süre görüş alışverişinde bulundular.

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Şafak’tan Dekan Acar’a ziyaret

Sanayi ve Teknoloji Trabzon İl Müdürü Mehmet Şafak, Of Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Acar’ı makamında ziyaret etti.

Of Teknoloji Fakültesi’nde yapılan bilimsel çalışmalar ve öğrencilerin eğitimle aldığı bilgileri sanayi alanında kullanılmasına yönelik değerlendirmelerde bulunan Of Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Acar; “Of Teknoloji Fakültemizde Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği bölümlerinde yaklaşık 1100 öğrencimiz eğitim-öğretim görüyor. Mühendislik alanında ve özellikle Teknoloji Fakültesi olarak öğrencilerimize sunduğumuz eğitim kalitesi neticesinde iş hayatında önemli alanlarda görev alıyorlar. Bilgi birikimlerimizle ve öğrencilerimizle birlikte çalışma hayatındaki kaliteyi daha da artırma adına sanayi alanından gelen taleplere de çözüm önerilerimizle katkılar sağlamaktayız. Türk Sanayisinin rekabet gücünü artırmak ve sanayimizde ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağının üniversite-sanayi iş birliğiyle yetiştirilmesine destek veren, gönül veren tüm öğretim elemanlarımıza, öğrencilerimize sizlere ve bilgi talep eden sanayicilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kamu kurumları ve sanayiciler arasındaki koordinasyonu sağlamaya çalıştıklarını belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Trabzon İl Müdürü Mehmet Şafak; “Sanayi ve Teknoloji alanında verimliliği artırmaya ve temiz üretim uygulamalarını yaygınlaştırmaya yönelik program ve projeleri kapsamında; üniversiteler, diğer bilimsel kuruluşlar, ilgili kamu kurumları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, organize sanayi bölgeleri, teknoloji geliştirme bölgeleri ve ilgili sivil toplum kuruluşları arasında işbirliği ağlarının oluşturulmasına yönelik çalışmalarımızı yürüterek gerekli koordinasyonu sağlamaktayız” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21