banner80

Sağlıklı yaşam için güne kahvaltı ile başladılar

"2014 Yılı Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı ” etkinlikler kapsamında Eylül ayında "Kahvaltımı Yaptım, Meyvem Çantamda” sloganıyla Of'ta bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Sağlıklı yaşam için güne kahvaltı ile başladılar
banner71

Of Kaymakamlığı, Of Toplum Sağlığı Merkezi ve Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen programda Of Şehit Ahmet Türkkan Anaokulu'nu ziyaret edilerek, miniklerle sabah kahvaltısında bir araya gelen Of Kaymakamı Eren Arslan:" Yarın hepiniz bu ülkenin önemli bir görevini üstlenerek milletimize hizmet edeceksiniz. Onun için sağlıklı ve güçlü olmak durumundasınız. Bu yolda sabah kahvaltısı ve annelerinizin pişirdiği yemekleri yemek sizin sağlığınız ve başarınız için çok büyük bir önem arz ediyor. Gazlı içecekler ve özellikle dondurulmuş hazır gıdalardan kaçınmanız gerekmektedir" diyerek, miniklere nasihatlerde bulundu.

 

Kahvaltıda çocuklarla bol bol sohbet eden Kaymakam Arslan: "Bu tür etkinliğin gerçekleşmesinde başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

 

Öğünlerin içerisinde en önemlisinin sabah kahvaltısı olduğunu belirten Of Toplum Sağlığı Eğitim Hemşiresi Emel Yılmaz, geleceğimiz olan yavrularımızın sağlıklı beslenmeleri için yaptığımız etkinliğe katılarak bizleri onurlandıran Sayın Kaymakamımıza ve katkılarından dolayı da İlçe Milli Eğitim Müdürümüze buradan şükranlarımı sunuyorum dedi.

 

Kahvaltı yapmayan çocukta öğrenme ve çalışma yeteneği düşeceğini belirten Hemşire Yılmaz, tüm velilere çocuklarını kahvaltı yaptırmadan okula göndermemeleri tavsiyesinde bulundu "

 

Etkinliğe; Of Kaymakamı Eren Arslan, Of Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Barış Çağlar, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Eğitim Hemşiresi Emel Yılmaz, Şehit Ahmet Türkkan Anaokulu Müdüresi Salime Akyüz ve öğretmenler katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21