Saadet’te Vahapoğlu yeniden başkan seçildi

Saadet Partisi Of İlçe Teşkilatının 5. Olağan Kongresinde mevcut Başkan Mahmut Celal Vahapoğlu, 5.kez başkanlığa seçildi.

Saadet’te Vahapoğlu yeniden başkan seçildi

Saadet Partisi Of İlçe Teşkilatı’nın 5. Olağan Kongresi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Togüç'ün katılımı ile gerçekleştirdi.

 

Parti İlçe Binasında gerçekleştirilen kongre, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından davetlilere Merhum Erbakan’ın hayatını ve çalışmalarını anlatan sinevizyon gösterimi yapıldı.

 

Başkan Mahmut Celal Vahapoğlu’nun faaliyet raporunu okumasının ve onaylanmasının ardından dilek temennilere geçildi. Dilek Temenniler bölümünde İlçe Tanıtma Başkanı Tufan Soylu'nun kısa bir konuşma yaptı.

 

Siyasi konuşmalar bölümünde Saadet Partisi Of Belediye Başkan adayı İrfan Saral, Araklı Belediyesi eski Başkanı ve son yerel seçimlerde adayı olan Ümit İsmail Çebioğlu ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç birer konuşma yaptılar.

 

Tongüç konuşmasında hükümetin ekonomi politikalarını eleştirerek, içerisinde hepimizin bulunduğu bu geminin batma noktasına geldiğini söyledi. Yerel ekonomik kaynakların ve potansiyelin değerlendirilerek bölgesel gelişmeyi sağlamak  ve halkın refah seviyesinin artmasına katkıda bulunmak için araştırmalar yaptıklarını belirten Tongüç; "Bu çalışmalar ile yörelerdeki yatırımcıların doğru yatırım konularına yönelmelerine yardımcı olmak amacıyla yöreye en uygun potansiyel yatırım konuları belirlenmektedir. Yerel yönetimler olarak il, ilçe ve belde belediyeleri bulundukları bölgede yatırım yapılması için yatırımcılara yol gösterecek, öncülük edecek gerekirse istihdam artışını sağlamak için belediyeler kendileri de yatırım yapabilecektir" dedi.

 

Tek liste ile girilen Kongrede Divan Başkanlığını Saadet Partisi GİK Üyesi Dursun Ali Düzenli yaptı. Kongreye Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, Araklı Belediyesi eski Belediye Başkanı Ümit İsmail Çebioğlu, Saadet Sürmene İlçe Başkanı A.Rıza Memiş ile çevre ilçe yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

 

164 delegenin oy kullandığı kongrede geçersiz oy çıkmazken, oyların tümünü alan Mahmut Celal Vahapoğlu, 5.kez başkanlığa seçildi. 1998 yılında Fazilet Partisi Kurucu Başkanı olarak göreve başlayan Vahapoğlu, 16 yıldır Milli Görüş’ün Of İlçe Başkanı olarak görevini sürdürüyor.

 

 

Kongre sonrası yeni oluşturulan Yönetim Kurulu Asil ve Yedek Üyelikleri ile İl Delegeleri şu isimlerden oluştu;

 

Asıl Üyeler:

Mahmut Celal Vahapoğlu, Nurettin Ulusal, Musa Gözütok, Tufan Soylu, Hasan Ayaz, Ali Rıza Koç, Eyüp Akyüz, İsmail Akyüz, Mehmet Reşat Keleş, Ali Yüksel, Ahmet Muratoğlu,Yedek Üyeler:

Abdurrahman Gündoğdu, Murat Gözütok, Hamit Küçükakyüz, Hasan Kundakçı, Recep Manav, Hakkı Zengin, Mehmet Bilgin, Nizam Karaahmetoğlu, Şerafettin Yaşar, Ali Ak, Süleyman Aliresioğlu

İl Kongre Delegeleri :

Mahmut Celal Vahapoğlu, Nurettin Ulusal, Musa Gözütok, Tufan Soylu, Hasan Ayaz, Ali Rıza Koç, Eyüp Akyüz, İsmail Akyüz, Mehmet Reşat Keleş, Ali Yüksel, Ahmet Muratoğlu, Abdurrahman Gündoğdu, Murat Gözütok, Hamit Küçükakyüz, Hasan Kundakçı, Recep Manav, Hakkı Zengin, Mehmet Bilgin, Nizam Karaahmetoğlu, Şerafettin Yaşar, Ali Ak, Süleyman Aliresioğlu, Kibar Yılmaz, Bülent Saral, Mehmet Akyıldız, Uğur Akturan, Dursun Apaydın, İbrahim Atalay, Sedat Zırıh, Muzaffer Hacıahmetoğlu, Engin Öztürk, Mehmet Vural, Yılmaz Vahapoğlu, Nevzat Demir, Zeki Hacıcaferoğlu, İrfan Saral, Mehmet Öztel, Hikmet Balık, Yusuf Şen ve Erkan Bulut

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN
DURSUN - 7 yıl Önce

GENÇLERE SIRA VERİN .

osman zırıh
osman zırıh - 7 yıl Önce

allah aşkına 1 tane taze kan olsun hep aynı ısımler .

faruk oflaz
faruk oflaz - 7 yıl Önce

ofta saadette demirbaşlar değişmez,bu ekip mi hak davayı savunuyo yazık....

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21