Saadet’in Of Adayı Mehmet Sarıalioğlu

Saadet Partisi Of Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarıalioğlu “Of'u karış karış bilen birisiyim. Bir Milli Görüşçü değil Of'u Dünyayı yönetebilecek kabiliyettedir” dedi.

Saadet’in Of Adayı Mehmet Sarıalioğlu

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Saadet Partisi’nin Of Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarıalioğlu oldu.

 

Of’ta doğup büyümesine rağmen uzun yıllardır İstanbul’da ikamet eden Sarıalioğlu, Saadet Partisi’nin Beyoğlu İlçe Başkanlığı görevini yürütüyor.

 

Of Belediye Başkan adayı olarak kendilerine teklif geldiğini ve bu görevi kabul ederek aday olduğunu ifade eden Mehmet Sarıalioğlu,"Saadet Partisi Of İlçe Teşkilatının öngörüsü ile tarafıma iletilen Başkan Adayı teklifini, dava inancıma uygun şekilde Genel Merkezimizin onayı ile kabul edeceğimi söyleyerek cevap verdik. Genel Merkezimizin teklifi uygun görmesi ile Of Belediye Başkan Adayı olarak görevlendirildim. Yüce Rabbimizin izni ile bize verilen görevi en verimli şekilde yapma gayreti içinde olacağız." dedi.

 

35 YILDIR MİLLİ GÖRÜŞ NEFERİ

35 yıldır Milli Görüş neferi olarak çalıştığını ifade eden Sarıalioğlu, "1986 yılında İstanbul'un Beyoğlu İlçesine bağlı Halıcıoğlu Mahallesinde Refah Partisi Mahalle temsilcisi olarak çalışmaya başladım. O yıldan günümüze kadar, tarafımıza teklifler gelmesine rağmen hiç sapmadan aynı çizgide bu zamana kadar geldik. Saadet Partisi Beyoğlu İlçe Teşkilatında Eğitim Başkanı olarak uzun yıllar görev yaptım. 2019 Yerel Seçimlerinde İlçe Başkanımızın Belediye Başkan Adayı olması sonrası tarafıma İlçe Başkanlığı görevi verildi. Bu görev sırasında da Of Belediye Başkan Adaylığı görevi verilince, Yüce Rabbimizin izin verdiği müddetçe verilen bu ulvi görevi en iyi şekilde yapmanın gayreti içinde olacağız." ifadelerini kullandı.

 

OF'UN SORUNLARINI VE İNSANLARINI BİLEN BİRİSİYİM

1994-2004 yılları arasında İstanbul Beyoğlu Halıcıoğlu Mahalle Muhtarlığı görevini yapan Sarıalioğlu, "Ülkemizin sorunları hep aynı. Beyoğlu ilçesindeki sorun neyse Of İlçesindeki sorun da aynıdır. Maalesef ülkemiz ahlak ve maneviyat çöküşünden dolayı bugünkü sorunlarla karşılaşıyor. Bunun için bizim davamızın en önemli şiarı olan önce ahlak ve maneviyat düsturunu şiar edinen Milli Görüş neferlerinin değil bir ilçe, dünyayı yönetebilecek kabiliyette olduğuna inanıyoruz. Ki bunun göstergesini de 94 yılındaki belediyelerde gösterdik. Ayrıca Of'u bilmeyen birisi değilim. Ben yılın altı ayını Of'ta, kalan altı aynı da İstanbul'da geçiriyorum. Of'un sorunlarını ve insanlarını bilen birisiyim. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın. İnşAllah milletimizin teveccühü, Allah'ın takdiri ile göreve geldiğimizde hayırlı işler yapmaya çalışacağız." diyerek başarının ancak Milli Görüş zihniyetiyle mümkün olacağını ifade etti.

 

AZ İMKANLAR İLE ÇOK İŞLER YAPACAĞIZ

Of için yapacağı çalışmalar hakkında da açıklama yapan Sarıalioğlu, "Biz çalışmalarımızı 'İman varsa imkanda vardır' düsturu ile yapacağız. Çalışmalarımızı, ölümü burnumuzun dibinde hissederek yapacağız. Önce Ahlak ve Maneviyat şiarı çalışmalarımızın temeli olacaktır. Toplumun her kesimini, ocu bucu diye nitelendirmenden kucaklayacak ve dertlerine kendi derdimiz gibi çare bulmaya çalışacağız. Erbakan hocamızın tabiri ile, Milli Görüş bu ülkenin mayasıdır, bu maya olmadan ülke huzura kavuşamaz. Bu anlayışla iman gücü ve bereketi ile az imkanlar ile çok işler yapacağız." diyerek yapılmayacak projelerle vatandaşın önüne çıkmayacaklarını söyledi.

 

ERBAKAN HOCAMIZIN İZİNDEN GİDİYORUZ

Ülkemizin en büyük sorunları arasında kutuplaştırmanın yer aldığını sözlerine ekleyen Sarıalioğlu, "Yöneticilik yapan bazı kardeşlerimiz maalesef yaptıkları hizmeti halkın kafasına çalar gibi ifadeler kullanarak anlatıyorlar. Biz size şunu yaptık, bunu yaptık gibi. Parayı ödeyen vatandaşa karşı bu tarz yaklaşımlar son derece yanlıştır. Milli Görüş belediyecilik anlayışında ise bütün idareci ve yöneticiler halkın hizmetçisi makamındadırlar. Bizim anlayışımız budur ve bu anlayış ile belediyeleri yöneteceğiz." diyerek 'Erbakan hocamıza bütün siyasi partilerin minnet borcu vardır. Biz Saadet Partili belediyeler olarak onun izinden ve ilkelerinden taviz vermeden gideceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın." dedi.

 

KARDEŞLİĞİMİZ DEVAM EDECEK

Seçim kampanyasına başlamadan bütün başkan adaylarını ziyaret edip başarı dileklerimi bildireceklerini söyleyen Sarıalioğlu, "Bu seçimin en güzel bir atmosfer içinde geçmesi için elimizden geleni azami gayret göstererek yapacağız. Seçim bittiğinde kardeşliğimizin devam edeceğine olan inancım tamdır .Netice itibari ile bir kardeşimiz seçimi kazanıp belediye başkanı olacak. Hep birlikte kazanan kardeşimizi tebrik edeceğiz inşallah." temennisinde bulundu.

 

Kendisine iletilen, “Of'u nasıl yöneteceksiniz” sorusuna “Of'u karış karış bilen birisiyim” diyen Sarıalioğlu; “35 yıllık bir Milli Görüş neferine bu soruyu sormak dahi abestir diye düşünüyorum. Bir Milli Görüşçü değil Of'u Dünyayı yönetebilecek kabiliyettedir' cevabını verdi.

 

Mehmet Sarıalioğlu kimdir?

1956 yılında Of'ta doğan Mehmet Sarıalioğlu, İlk ve Ortaokulu Of’ta okudu. 1974-1975 yılları arasında vatani görevini Kayseri’de tamamladı. 1982 yılında İstanbul'a giderek ticari faaliyete başladı. Aynı yıllarda Refah Partisi’nde siyasete başlayan Sarıalioğlu, Beyoğlu İlçesi Halıcıoğlu Mahallesinde Refah Partisi Mahalle temsilcisi olarak uzun yıllar görev yaptı. Teşkilat görevinin yanı sıra 1994-2004 yılları arasında teşkilatın görevlendirmesiyle 25 bin nüfuslu İstanbul Beyoğlu Halıcıoğlu Mahalle Muhtarlığı görevini yaptı. Sonraki yıllarda Saadet Partisi Beyoğlu İlçe Teşkilatı Eğitim Başkanı olarak görev yaptı. Aynı zamanda Mahalli İdareler ve Yerel Yönetimler Okulu'nu tamamladı. Son olarak Beyoğlu İlçe Başkanı görevine getirilen Mehmet Sarıalioğlu evli ve 3 çocuk babasıdır. 

Haber 61

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rumuz OF
Rumuz OF - 2 yıl Önce

Yüce Allah muvaffakıyet nasıp etsin,çalişmalrızı en kolay şekliyle kolaylaştırsın zorlaştırmasın.

Ahmet Yaşar
Ahmet Yaşar - 2 yıl Önce

Hayırlı olsun tebrik eder Yüce Allahtan başrılar dilerim

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21