Rus İşgali ve Of’un Direnişi filmi çekilecek

Oflu Film Yapımcısı Melisa Reyhan Saral, Of’un Rus İşgalini ve Of Direnişini konu edineceği “Melek” filmini tanıttı.

Rus İşgali ve Of’un Direnişi filmi çekilecek
banner71

Oflu Film Yapımcısı Melisa Reyhan Saral, Of’un Rus İşgalini ve Of Direnişini konu edineceği “Melek” filmini tanıtımını yaptı.

 

Of Belediyesi Ressam Ziya Ramoğlu Kültür ve Sanat Evi’nde düzenlenen tanıtım toplantısına Yapımcı Saral’ın yanı sıra Of Kaymakamı Eren Arslan, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Daire Amirleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

Törende konuşan Saral, kısa bir süre içerisinde çekimlerine başlamayı planladığı Melek filmi hakkında bilgiler verdi.

 

Of Kaymakamı Eren Arslan ile Of Belediye Başkanı Salih Salim Sarıalioğlu da birer konuşma yaparak Melisa Reyhan Saral’a teşekkür ettiler.

 

Film, 19.Yüzyıl başlarından itibaren Rus işgalini ve Of Direnişini tarihi, kültürel, sosyolojik yönden ele alan, içinde savaşın yarım bıraktığı dramatik aşk hikayeleri olan, geniş bütçeli bir film olacak. Aslına uygun çekilecek filmde olaylar tarihi kaynaklarla birebir örtüşsün diye yaklaşık 25 danışmanla senaryolaştırıldı. Film ayrıca uluslararası festivallere katılacak nitelikte bir film olarak da tasarlandı. Filmin yanı sıra belge niteliği de taşıyacak olan filmin çekimlerine yakında başlanması bekleniyor. 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
hüseyin koç
hüseyin koç - 13 ay Önce

of halkının destansı mücadelesini konu olacak filmi sabırsızlıkla bekliyoruz

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21