Robot Ligi müsabakalarının ikincisi Of’ta yapıldı

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Trabzon Robot Ligi” müsabakalarının ikincisi Of HMB Ulusoy MTA Lisesinde yapılırken yarışmaya 100 yarışmacı öğrenci katıldı.

Robot Ligi müsabakalarının ikincisi Of’ta yapıldı

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Trabzon Robot Ligi” müsabakalarının ikincisi Of Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapıldı.

 

İlkokul, ortaokul, lise, bilim sanat merkezi, bilgisayar bilimleri merkezinden öğrencilerin katıldığı yarışmaya ilgi büyüktü.

 

Lig usulü yapılan müsabakaların birincisi Trabzon MTA Lisesinde yapılırken ikincisi de Of HMB Ulusoy MTA Lisesinde yapıldı. Müsabakaların üçüncüsü Arsin Organize Sanayi MTA Lisesinde, dördüncüsü Trabzon TED Kolejinde beşincisi Yol İş Sendikası Ortaokulunda yapılacaktır. Final müsabakaları da Trabzon MTA lisesinde yapılacak.

 

Of’ta yapılan “Trabzon Robot Ligi” müsabakaları programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını ev sahipliği yapan Okul Müdürü Hakan Berber yaptı.

 

Müdür Berber konuşmasında; “Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Vizyon Belgesinde belirttiği teknolojinin günümüzde ve gelecekte öğrencilerimize kullanmasını öğretilmesi ve yaygınlaştırılması için ilimizde atılan önemli adımlardan birisinin heyecanını yaşıyoruz. Mesleki ve teknik eğitim veren kurumlarımızın teknolojiyi yakından takip ettiğini ve geleceğe hazır olduğunu burada bir kez daha görmekteyiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu da yaptığı konuşmada, “ Ülkemizin geleceği adına ümit var olacağımız bir program. Ben inanıyorum ki ülkemizin yarınları bugünlerinden daha iyi olacak. Yarının mucitleri bu yavrularımız arasından çıkacaktır. Bizler her zaman öğrencilerimizi çok yönlü yetiştirmenin gayreti içindeyiz. Burada gördüklerimiz bize yaptıklarımızın ne denli doğru olduğunu bir kez daha gösterdi. Projede emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Organizasyona katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” sözlerini kullandı.

 

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ise yaptığı konuşmada, “ 1995 yılından beri Of’a hizmet ediyorum. Ben de sizler gibi Of’ta o zamanki adıyla Ticaret Lisesinde okudum. Son yıllarda Of’un eğitim başarıları giderek arttığına şahit oluyoruz. Of’umuzda bütün okul çeşitleri var. Bu şehrimiz için büyük hizmettir. Yine KTÜ Of Teknoloji Fakültemiz her geçen sürede kendini yeniliyor ve öğrenci sayısı bugün 10002i geçmiş durumdadır.  Aynı zamanda Of’un âlimler şehri olma gibi bir misyonu var. Bu misyona layık olmalı, bunu üzerinize vazife edinmelisiniz. Sizlerin arasından çıkmış birisi olmaktan gurur duyuyorum. Hepinize zihin açıklığı diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.” dedi.

 

Of Kaymakamı Eyüp Fırat da yaptığı konuşmada, “Of’ta uyumlu ve takım ruhuyla çalışan bir ekibimiz var. Bunun içinde olmaktan son derece gurur duyuyorum. Eğitimdeki başarılarda üstün gayreti olan İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü tebrik ediyorum. Her zaman eğitimde yanımızda olan başkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Çocuklarımızın bu heyecanları, eserleri Türkiye’nin kurmak istediği yarınlar için çok önem arz ediyor. Bu organizasyon geleceğin Türkiye’sinin önemli yapı taşlarından olacağına inanıyorum. Katılım sağlayan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Onlara istikballeri yolunda başarılar diliyorum.” ifadeleriyle düşüncelerini belirtti.

 

Konuşmaların ardından protokol üyelerinin verdiği oyun startıyla yarışmalar başladı. Müsabakalar sonucunda;  Çizgi İzleyen Robot kategorisinde 17 takım 27 katılımcı arasından  Arsin OSB MTAL birinci, Arsin OSB MTAL ikinci ve HMB Ulusoy MTAL ise üçüncü oldu. 

 

Berbat Robot kategorisinde 19 takım 22 katılımcı arasından M. Celalettin Öktem AİHL birinci, İhsan Koz Anadolu Lisesi ikinci ve Yol İş Anadolu Lisesi ise üçüncü oldu.

 

Drone kategorisinde 13 takım 18 katılımcı arasından Cumhuriyet Ortaokulu birinci, Trabzon MTAL ikinci ve Trabzon MTAL üçüncü oldu.

 

Mini Sumo kategorisinde 11 takım 16 katılımcı arasından Trabzon Naci Orhan Bilim ve Kodlama Eğitim Merkezi birinci, Trabzon MTAL ikinci ve Trabzon MTAL üçüncü oldu.

 

Hızlı Çizgi İzleyen Araç Kategorisinde Arsin OSB MTAL birinci, Arsin OSB MTAL ikinci ve  Arsin OSB MTAL ise üçüncü oldu.

 

HMB Ulusoy Lisesindeki  “Trabzon Robot Ligi” yarışmasına 100 yarışmacı öğrenci katılırken Of’taki 8.sınıf öğrencilerinden 500 öğrenci de yarışmaları seyirci

olarak takip etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21