Prof. Dr. Aşıkkutlu’dan Kutlu Doğum konferansı

Of Müftülüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum programında konuşan KTÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, “Eskiden Huzur vardı, huzurevleri yoktu. Ama şimdi huzur yok huzurevleri var” dedi.

Prof. Dr. Aşıkkutlu’dan Kutlu Doğum konferansı

Of Müftülüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Final Gecesi, Of Belediyesi Sahil Tesisleri Gün Batımı Salonunda yapıldı.

 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan gecenin açılış konuşmasını Of Müftüsü Recep Onat yaptı. Onat’ın selamlama konuşmasının ardından önceki yıllarda düzenlenen Kutlu Doğum programlarından kesitlerin yer aldığı slayt sunumu yapıldı.

 
Eskiden huzurevleri yoktu ama huzur vardı,
şimdi ise huzur yok, huzurevleri var

Programın konferans bölümünde Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, “Hz. Peygamber (SAV) ve İnsan Onuru” konulu konferans verdi.

 

Yaklaşık bir saat süren konferansta Peygamber efendimizin hayatından kesitler sunan Aşıkkutlu, “İnsanlarımız günümüzde peygamberimizin hayatından uzak bir yaşam sergiliyorlar. İbadetlerimizi yapıyoruz ama akrabalarımızla, komşularımızla iyi geçinmiyoruz. Kahvehanelerde birbirimizin arkasından konuşuyoruz. Peygamberimizi hayatımıza örnek almalıyız” ifadelerini kullandı.

 

Gazetelerde sıklıkla Huzurevi ziyareti haberlerine şahit olduklarını belirten Aşıkkutlu, “Eskiden huzurevi yoktu ama huzurlu bir yaşam vardı. Aile büyüklerimize bakardık. Şimdilerde ise huzurevleri var. Yaşlılarımızı oralara teslim ediyoruz. Ama evlerimizde huzurumuz yok” diye konuştu.

 
40 öğrenci ve 4 okula ödül

Konferansın ardından gerçekleştirilen ödül töreninde Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında düzenlenen Kur’an-ı Kerimi Güzel okuma, masa tenisi, şiir yazımı ve Gençlik O’nu okuyor isimli siyer yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

 

Bu yıl ilk defa düzenlenen “Gençlik O’nu Okuyor” adlı Siyer konulu sınava 2 bin 800 öğrenci katılırken, ortaokul 5-6, 7-8, Lise 9-10 ve Lise 11-12 ile Kur’an Kursu öğrencileri arasında 4 farklı kategoride dereceye giren 40 öğrenciye bilgisayardan tablet pc’ye, fotoğraf makinesinden bisiklete kadar çeşitli hediyeler verildi.

 

Sınavda 1.lik derecelerini elde eden Okul ve Kur’an Kurslarına da birer adet dizüstü bilgisayar hediye edildi.

 
Programa Of Belediye Başkanı Murat Saral, Eskipazar Belediye Başkanı Mehmet Ayaz, Uğurlu Belediye Başkanı İsmail Hikmet Yalçınkaya, Köprübaşı Müftüsü Selahattin Levent, Hayrat Müftüsü Hayrettin Kılıçbay, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları ve yöneticileri, daire amirleri, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
EĞİTİMCİ
EĞİTİMCİ - 9 yıl Önce

Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. O kutlu nebiyi daha güzel programlarda anmak ümidiyle...

DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 9 yıl Önce

Emeği geçen herkese teşekkür eder nice yıllara.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21