Prof. Aydın Of’ta 12.sınıf öğrencileriyle buluştu

Beyin Cerrahı, düşünür, edebiyatçı ve şair Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın 12. Sınıf öğrencilerine kariyer planlaması ve gelecekle ilgili tecrübe paylaşımında bulundu.

Prof. Aydın Of’ta 12.sınıf öğrencileriyle buluştu

Beyin Cerrahı, düşünür, edebiyatçı, şair, güftekâr, mûsıkîşinas ve hattat Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın, 12. Sınıf öğrencilerine kariyer planlaması ve gelecekle ilgili tecrübe paylaşımında bulundu.

Of Kaymakamlığı toplantı salonunda pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen konferans Of Fen Lisesi Edebiyat Öğretmeni Yahya Özkök’ün sunumuyla başladı.

Sunumun ardından öğrencilerle tecrübelerini paylaşan Prof. Dr. Aydın; “Öncelikli olarak beni sizinle buluşturan değerli Of Kaymakamımız Hayrettin Çiçek’e teşekkür ediyorum. Kendisini Muğla’nın Yatağan ilçesindeki başarılı çalışmalarında tanıyorum. Kıymetini bilmenizi tavsiye ediyorum. Sevgili geçler, büyük işler, büyük başarılar istiyorsanız alçak gönüllü olmalısınız. Ülke olarak Fizik, Kimya, Matematik gibi temel bilimlere yeterli önem verilmiyor. Milyonlara, milyarlara hükmetmek istiyorsanız temel bilimlere yönelmeli, orada ilerlemeye çalışmalısınız. Bilim hem dinamik hem de dinamittir. Bilim kendine ihanet edenden intikamını alır. Külfetsiz nimet olmaz. Ölümsüz olmak istiyorsanız ilmi çalışmalara kendinizi adayınız. Ağaca çıkmak istiyorsanız yıldızları hayal ediniz. Başarıda % 99 ter % 1 ilham etkilidir. Allah, beynimizi öyle yaratmış ki beyin çalıştıkça dinlenir; dinlendikçe yoruluyor. Bugün Allah’ın rızası laboratuvarlarda kazanılır. Onun için çok çalışmalısınız. Tüm çalışmalarınızda evrensellik ilkeniz olsun. Dinimizde ilk vahiy okudur. Bu emri iyi anlamak gerekir. Bir hadiste Peygamberimiz, “Âlimin kaleminden boşalan mürekkep, şehitlerin kanından daha hayırlıdır.” demesi bile İslam’ın ilme ve bilim adamına verdiği ehemmiyeti gösteriyor. Bilginin hızla değiştiği, dönüştüğü dünyada siz de kendinizi geliştirin. Polimat insan olun yani çok yönlü entelektüel insan olun ki kendinize ve çevrenize faydanız olsun” ifadelerine yer verdi.

Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtlayarak ufuk açıcı tavsiyelerde bulundu. Soru cevap faslının ardından Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

Kaymakam Çiçek konuşmasında; “Çok değerli hocamız Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın Hocamızın özel bir işi nedeniyle Trabzon’da olduğunu öğrendik. Öğrencilerimize faydalı olacağını düşünerek hocamızı davet ettik. Hocamız da bizleri kırmayarak davetimizi kabul edip siz değerli öğrencilerimize engin bilgi ve tecrübelerini aktardı. Kendisine teşekkür ediyorum. Konferanstan öğrencilerimizin çokça istifade ettiğine inanıyorum. Hocamıza sağlıklı ve başarılı nice ömürler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Konferansa Kaymakam Çiçek’in yanı sıra, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Şube Müdürü Hasan Tekke, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı. Konferans sonunda öğrencilere Of Kaymakamlığı tarafından Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın’ın kitapları hediye edildi.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rauf Kadıoğlu
Rauf Kadıoğlu - 1 yıl Önce

Ülkemizin halen yaşayan çok değerli insanlardan biri olduğunu düşündüğüm Prof Dr. İsmail Hakkı Aydın ın kitaplarını bir süredir okuyorum. Öncelikle gençlerimizin ve tüm insanlarımızın sayın Aydın ın hayatını incelemesini ve örnek almasını tavsiye ediyorum. Şu an 50 yaşımı geçmiş olduğum için keşke çocukluğumda gençliğimde tanıma fırsatım olsa diye düşünüyorum. Allah ilmini artırsın ve gençlerimize örnek almayı nasip etsin.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21