Pınaraltı Okulunda velilerin sertifika sevinci

Pınaraltı İlk/Ortaokulu’nda düzenlenen “Yetişkinlere Yönelik Kur’an Eğitimi Kursu”nu başarıyla bitiren kursiyerlere sertifika verildi.

Pınaraltı Okulunda velilerin sertifika sevinci

Pınaraltı İlk/Ortaokulu ile Halk Eğitim Merkezi arasında yapılan işbirliği ile “Yetişkinlere Yönelik Kuran Eğitimi” kursu açılarak veliler okulda Kuran-ı Kerimi yüzünden okumayı öğrendiler.

 

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Ayşe Nur Karın’ın verdiği kursa 10 kursiyer katılmış olup kurs 60 saat sürdü. Kursu başarıyla tamamlayan velilere kurs sonunda Pınaraltı Okulunda sertifika töreni düzenlendi.

 

Sertifika törenine Of  Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çapoğlu, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İris Kabahasanoğlu, Of Müftüsü Hüseyin İspiroğlu, 28 Şubat İlkokulu Müdürü Abdurrahman Yılmaz, Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu Müdürü Yaşar Osmanoğlu, Kıyıcık Okulu Müdürü Abdullah Hacıömeroğlu, Of  Öğretmenevi  Müdürü Davut Hamzaçebi, Of Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Dunay ve Müdür Yardımcısı Onur Artan katıldı.

 

Sertifika töreninde; Of Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çapoğlu, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İris Kabahasanoğlu, Of Müftüsü Hüseyin İspiroğlu kısa bir selamlama konuşması yaptılar. Of Kaymakamı   Eyüp Fırat ise yaptığı konuşmada, “ İlk olarak böyle güzel bir projede emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Of’a geldiğimde ilk olarak Milli Eğitim Müdürümüzle bütün okulları ziyaret edip genel tabloyu gördük. Şükürler olsun ki eğitimde çok iyi durumdayız. Tabi daha da iyi olmak için çalışacağız. Daha sonra da müftümüzle Kuran Kurslarını ziyaret edip oradaki yavrularımızın, kurslarımızın genel taleplerini alıyoruz. Bu talepler doğrultusunda onların ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Geldiğimiz günden beri Milli Eğitim ile Müftülüğümüzün ortak yürüttüğü her proje güzel sonuçlar verdiğine şahit oldum. Bugün de gördüğümüz manzara bunu bir kez daha teyit etti. Velilerimize gayretleri için, öğretmenimiz ve okul müdürümüzün işi sahiplenmesi nedeniyle tebrik ediyorum. Milli Eğitim Müdürümüz ve Müftümüzün işbirliği ve uyum içinde proje yürütmelerini de kutluyor, yeni hayırlı projelere imza atacaklarına inanıyorum.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

Konuşmanın ardından başarılı olan kursiyerlere sertifikaları ve hediyeleri Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çapoğlu, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İris Kabahasanoğlu, Of Müftüsü Hüseyin İspiroğlu ve programa katılan müdürler tarafından takdim edildi. Sertifika töreninin ardından Of Müftüsü Hüseyin İspiroğlu okunan hatimlerin ve törenin hayırlı olması nedeniyle dua etti. Yapılan duanın ardından Okul Müdürü Kâtip Er

misafirlerine ikramda bulundu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21