PEMBE TIR 5-16 Kasım’da Of’ta

Sağlık Bakanlığı tarafından ülke genelinde uygulanmakta olan seyyar kanser tarama aracı Pembe Tır, 5-16 Kasım tarihleri arasında Of Aile Sağlığı Merkezi’nde Oflulara hizmet verecek.

PEMBE TIR 5-16 Kasım’da Of’ta
banner71

Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete sunulan ve kanser taramalarının yapıldığı Pembe TIR, 5-16 Kasım tarihleri arasında Of Sağlık Müdürlüğü Aile Sağlığı Merkezi önünde Of ve bölge halkına kanser taraması yapacak.

 

Erken Teşhisin Hayati Önemi Var

Ülkemizde her yıl yaklaşık 90 bin kişi kanser nedeniyle hayatını kaybediyor. Bu ölümlerin ise üçte birini erken teşhis ile engellemek mümkün. Kanserle mücadelede erken teşhisin hayati önemi olması nedeniyle Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı pembe tır uygulaması ile vatandaşlar ücretsiz şekilde kanser taramasından geçiriliyor..

 

5-16 Kasım’da Pembe Tır Of’ta

Pembe Tır uygulaması ile Of Sağlık Müdürlüğü Aile Sağlık Merkezinde vatandaşlarımıza kanser taraması yapılacak. Pembe Tır uygulaması Of’ta 5-16 Kasım tarihleri arasında geçerli olacak. Bu uygulama 30-69 yaş arası kadın ve 50-70 yaş arası erkekleri kapsamaktadır.

 

Tarama sonuçları anlık olarak Hacettepe Üniversitesinin kanser merkezine iletilecek ve gerekli tedaviler hızla planlanacaktır. Hastalık teşhis edilirse hastaların Aile hekimlerine bilgi verilecektir. Kanserde erken teşhisin hayat kurtardığının bilimsel olarak kanıtlandığından belirtilen yaş aralığındaki vatandaşların kanser tarama testine katılmaları kendi açılarından yararlı olacaktır.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21