banner80

Partici değilim, hiç olmadım olmayacağım da

CHP Of İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen aday tanıtım toplantısında konuşan Başkan Adayı Hilmi Saral; “Partiliyim ama partici değilim. Hiç olmadım olacak da değilim” dedi.

Partici değilim, hiç olmadım olmayacağım da
banner71
Cumhuriyet Halk Partisi Of İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen aday tanıtım toplantısında CHP’nin Of Belediye Başkan Adayı Hilmi Saral, partilerle buluştu.

 

Sahil HAS Bahçe Tesislerinde düzenlenen törene CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun, Eski İl Başkanları Cafer Hazaroğlu, Necip Yıldız, Hüseyin Karakaş ve Nedim Tokgöz, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Havva Olcayto,  Gençlik Kolları Başkanı Ünsal Demir, Düzköy Belediye Başkanı Abidin Çelik, Ortahisar Belediye Başkan Adayı Salih Akyüz, Maçka Belediye Başkan Adayı Musa Turan, Of Belediyesi Eski Başkanı Semahat Sarıaloğlu, CHP İlçe Başkanları, İyi Parti Of İlçe Başkanı Avni Karamustafaoğlu ve İlçe Yöneticileri ve partiler katıldı.

 

Of’u geri alacağız

Programın açılış konuşmasını yapan CHP Of İlçe Başkanı Fahri Kaptanoğlu; “1874 yılında kurulan Of Belediyesini 2009’a kadar Sosyal Demokratlar yönetti. 31 Mart’ta Of’u bu yönetimden tekrar geri alacağız. Desteğinize ihtiyacımız var. CHP’ye başkan değil, Of’a başkan seçeceğiz. Sizlere söz veriyorum. 31 Mart’ta kazandığımızda belediyeye rozetle girmeyeceğiz. Mevcut belediye başkanımıza hizmetleri nedeniyle teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Türkiye karanlık günlerden geçiyor

Türkiye’nin karanlık günlerden geçtiğini belirten Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun; “İyi Parti ile ittifak kararı aldık. Tabanda infialler oluştu. Tabiki bu süreçler kolay değildir. Ülke uçuruma yuvarlanırken bu birlikteliği yapmak zorundaydık. Tüm yurtseverler olarak omuz omuza yürümek zorundayız. Özellikle Kadın Kollarımız ve Gençlik Kollarımızın dayanışmasıyla bu süreç başarıyla taçlanacaktır. Tüm adaylarımıza başarılar diyorum” dedi.

 

Maçka Belediye Başkan Adayı Musa Turan, Ortahisar Belediye Başkan Adayı Salih Akyüz ve Düzköy Belediye Başkanı Abidin Çelik de birer selamlama konuşması yaptılar.

 

Partici değilim, hiç olmadım

Partiye değil, Of’a başkan seçeceğiz sloganıyla yola çıktıklarını belirten CHP Of Belediye Başkan Adayı Hilmi Saral; “Partiliyim evet ama partici değilim. Hiç olmadım, olacak da değilim. Bir organımız hasta ise diğer organlarımız rahat olamaz. Toplumun bir kesimi rahatsız. O nedenle toplumun diğer kesiminin de mutlu olmaması lazım. Üzüntümüzü de sevincimizi de paylaşacağız. Siyaseten bizleri ayırmaya çalışanlara izin vermeyeceğiz” dedi.

 

Of’un önemli değerleri vardır

“Türkiye’de Karadeniz ne ise Karadeniz’de Trabzon ne ise Trabzon’da da Of odur” diyen Saral; “Her yerin suyu var ama Mekke’nin zemzemi başkadır. Kurtuluş savası 19 Mayıs 1919’da değil, 1916’da Rus işgalinde Of’tan başlamıştır. İzmir’de Gazeteci Hasan Tahsin adına İlk Kurşun Anıtı yapılmıştır. Ama Of’ta bir anıt yoktur. Of’a ilk kurşun anıtının çok yakışacağını düşünüyorum. Türkiye’de kadına seçme ve seçilme hakkı 1934 yılında verilirken Oflu Hatice Büyükakyüz 1931 yılında muhtar seçilmiştir. Trabzon’un ilk kadın belediye başkanı Semahat Sarıalioğlu hanımefendi aramızdadır. Sebahattin Ali Oflu’dur. Saadettin Kaynak da oflu’dur. Hem de İmamdır. Güvelioğlu Hacı Dursun efendi Oflu’dur. Aşıkkutlu Hocaefendi Oflu’dur. Ressam Ziya Ramoğlu Oflu’dur. Of çok değerler yetiştirdi ama son dönemde yeni değerler çıkaramadı” diye konuştu.

 

Of’ta park edecek yer yok

Of’un göç alan bir ilçe olduğunu belirten Saral; “Nüfusumuz tabelada 41 bin küsür olsa da 50 binin üzerinde olduğu söyleniyor. Yazın bu ikiye katlanıyor. Ancak Of’u yönetenler bu talebe cevap veremiyor. Park edecek yer yok. Park eden de çıkarken kavgasız ayrılamıyor. Ya önünde park edenle ya önünü kestiği ile kavga diyor. Alt yapı yetersiz. Of iktidarlardan her dönemde yararlanmayı bilmiştir. Of’un yönetimi muhalefette iken Of’a kazandırılanlar yönetim iktidarda ile satıldı. Süleyman Saral’ın Başkanlığı döneminde Of’a kazandırılan sahil maalesef iyi projelendirilememiştir ve şu anda iyi kullanılamıyor. Of’la bağlantısı yok. Ramoğlu Kültür Merkezi ve Aydıner Kültür Merkezlerimiz var ama açık olduklarını gören yok. Gençler buralara gelmiyor” ifadelerini kullandı.

 

Ölülerden çok dirilerin hizmete ihtiyacı var

Of’taki yöneticilerin en büyük faaliyetinin cenaze namazı kılmak olduğunu belirten Başkan Adayı Hilmi Saral; “Of’un dirilerinin ölülerden daha çok hizmete ihtiyacı var. Yöneticilerin en büyük sosyal faaliyeti cenaze namazı kılmak. Of, Türkiye’nin en pahalı şehri. Memurlar Of’a gelmek istemiyor. Of’ta sosyal konut üretilmeli. Memurlara ucuz konut verilmeli. Of’u Oflularla beraber yöneteceğiz. 3 ayda bir bu tarz toplantılar düzenleyeceğiz” dedi.

 

Of inşaat mezarlığına döndü

Of’ta binaların sıvasız, çatısız ve boyasız olduğunu belirten Başkan Adayı Hilmi Saral; “Of adeta inşaat mezarlığına dönmüş durumda. Binaların sıvası yok, çatısı yok, boyası yok. Oflular da Rizeliler kadar oy veriyor iktidar partisine. Ama Of’u geçtiğinizde Rize sınırına girdiğinizde binaları görüyorsunuz. Devlet imkanları ile oralar yapılırken maalesef Of’a bu yatırımlar yapılmıyor. Oflular acayip Müslüman geçinirler. Temizlik imandandır. Ama yıkanacak hamam yok Of’ta. AVM’ler kapitalist düşünce ürünüdür. Ama AVM’lerde WC bedavadır. Of’ta Cami’lerde WC’ler paralıdır. Of’ta terminal  var ama şairin dediği gibi ne yaşar ne yaşamaz. Terminal hem var hem yok. Evet var orda. Ama tapusu yok. Belediye yapmış ama Karayolları yerimi işgal ettin diyor. Terminal korsan çalışıyor anlayacağınız. Bu sorunları çözmek için sizlerden oy istiyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21