Özçay Kooperatifi Tarım Kredi ile anlaşma imzaladı

Özçay Kooperatifi, 2017 yılında yapacağı kuru çay satışı için Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği ile sözleşme imzaladı.

Özçay Kooperatifi Tarım Kredi ile anlaşma imzaladı

Özçay Kooperatifi ile Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği arasında 2017 yılında yapılacak olan kuru çay satışı için sözleşme imzalandı.

 

Özçay Kooperatifi Çay Fabrikasında gerçekleştirilen imza törenine Özçay Kooperatifi Genel Müdürü Erdal Saral, Yönetim Kurulu Başkanı İdris Yılmaz, Of Tarım Kredi Müdürü Şenol Çakır ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

 

Çaykur’un açıklayacağız fiyattan yaş çay alımı yapacaklarını açıklayan Özçay Koop. Genel Müdürü Erdal Saral; “Özçay olarak 2012 yılından beri içinde bulunduğumuz kötü tabloyu her gün iyiye çekmeye çalışıyoruz. Zamanla çok daha iyiye çevirmiş olacağız. Bu ortaklık uzun yıllar devam eder diye düşünüyoruz. 2012’den beri hep artan bir tonajla bu işe başladık. 2012 yılında biz geldiğimizde Öz çay 40 ton kuru çay satarken geçen yıl bin ton kuru çay sattık. Başlangıçtan bu yana çok yol kat ettik çok daha iyi şeylerin de olacağına inanıyoruz. Bu bizi hem kalitemizi hem de üretim kapasitemizi artırmaya zorluyor. Bu birlikteliğimiz müstahsillerimizi de yakından ilgilendiriyor. Müstahsillerimiz piyasadaki diğer firmaların vermiş olduğu düşük fiyattan değil de çayını daha iyi fiyattan satmış olacak. Bu ortaklıkla herkesin kazan kazan kazanabileceği bir sistem oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

 

Tarım Kredi Kooperatifleri ile geçen yıl 7 bin 200 ton civarında yeşil yaprak karşılığı kuru çay anlaşması imzaladıklarını belirten Saral, bu yıl bu rakamın 8 bin tona ulaşacağını ifade etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21