Oyumuz yok diye hizmetimiz de yok

Of’un Dereköy Mahallesini ziyaret eden Saadet Partisi Of İlçe Başkanı Ahmet Muratoğlu, mahalle sakinleri ile sohbet ederek dertlerini dinledi.

Oyumuz yok diye hizmetimiz de yok

Saadet Partisi Of İlçe Başkanı Ahmet Muratoğlu, Dereköy Mahallesini ziyaret ederek mahalle sakinleri ile uzun süreli sohbet ederek dertlerini dinledi.

Seçimden seçime çalışma yapmanın hizmet olmadığını söyleyen İlçe Başkanı Muratoğlu, “Bizler Saadet Partisi Olarak bütün mahalleleri ziyaret ederek mahalle sakinleri ile bir araya gelip dertlerini dinliyoruz. Bu kapsamda ziyaret ettiğimiz Dereköy Mahallesi gençleri ile bir araya gelip dertlerini, sıkıntılarını dinledik. Eğitimden, ekonomiye, sosyal sorunlardan köydeki sorunlara kadar her sorunu dinleyerek bizlerin bu sorunlara karşı neler yapacağımız kendilerine ilettik. Kendilerinin bizlere mahalle ile ilgili ilettikleri sorunlar gerçekten çok basit ve kısa sürede çözülebileceklik sorunlar. Fakat bu sorunları yapmamakta maalesef diretiyorlar.” dedi.

OYUMUZ YOK DİYE HİZMETİMİZ DE YOK!

Yıllardır Mahalle yollarının asfaltlanacağı sözünü verdikleri halde yapmadıklarını dillendiren mahalleli gençleri dinleyen Muratoğlu, “Mahalleli gençler sözü esirgemeden bize her sorunu ilettiler. Bunlardan en ilginç olanı ise, ‘mahalleyi ziyaret edipte hangi mahallede olduklarını bilmeyen bir zihniyetin hizmet etmesi düşünülemez’ sözleri oldu. Oy sayısının az olduğu için mahallenin ismini dahi bilmediklerini bize ileten mahalleli gençler, ‘hiç çekinmeden her görüşmemizde sorunları çözeceklerini bize iletiyorlar. Fakat sadece sözde kalıyor. Herhalde oy sayımız az olduğu için bize dikkate almıyorlar’ diyen mahalleli gençlere, gerçek çözüm yolunun Milli Görüş zihniyetiyle çözüleceğini söyledik. “ diye ifade etti.

HİZMET YOK, PARA ÖDEMEK VAR!

Muratoğlu Dereköy Mahallesinin sorunlarını şu şekilde sıraladı; “ Suya para verdikleri halde doğru dürüst su kullanamıyorlar. Sık sık kesilmeler oluyor. Fakat ay sonu gelince kesintisiz paraları alıyorlar. Sorun sadece kesinti ile kalmayıp birde kazdıkları yolları doğru dürüst kapatmayıp su kanallarının kapaklarını araçlar için tehlike arz edecek derecede yüksek bıraktılar.

TEKNOLOJİ ÇAĞINDAYIZ AMA İNTERNETİMİZ YOK!

Bir diğer sorun da internet. Teknoloji çağında yaşıyoruz ama Mahallede Telekom alt yapısı çalışmıyor. Mahalle sakinleri internet hizmetini cep telefonları ile çözmeye çalışıyor. Söze gelince uzaya uydularımızı göndermekle, hızlı internet altyapısını kurmakla övünüyorlar. Fakat ulaşımı kolay olan bir mahalleye internet alt yapısı getiremiyorlar.

HESAP VERME SADECE SEÇİMLERDE DEĞİLDİR!

Çoğu mahallede olduğu gibi Dereköy Mahallesinin elektrik sorunu da mahalle sakinlerini rahatsız edecek derecede. Rüzgâr estiğinde elektriklerde gidip gelmeler oluyor. Bu da evdeki elektronik cihazların arızalanmasına neden oluyor. Faturalarımız gecikince cezasını faizi ile birlikte almasını bilenler, altyapılarının sağlam olmayışından dolayı en ufak bir rüzgâr vb durumda gidip gelmesi sebebiyle bozulan cihazların hesabını bize ödettiklerini de bilmesi gerekiyor. Aynı şekilde mahallenin girişinden ortasına kadar olan kısımda sokak aydınlatmasının olmayışı gece yaya yürüyen mahalle sakinleri için büyük sorun oluyor. Bütün bu sorunları Müslüman olan bütün idareciler dert edinir ve en kısa sürede gereğini yapar. Çünkü Müslüman olanlar hesabın sadece seçimlerde değil, zerrenin dahi hesaba çekileceği ahreti bilir ve ona göre hizmet ederler. “

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21