banner80

Öncelik hayatın, öncelik yayanın

İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılının “Yay Öncelikli Trafik Yılı” ilan edilmesi nedeniyle tüm Türkiye’de aynı saatte düzenlenen etkinlik kapsamında Of İrfanlı Mahallesi yaya yolunda da etkinli düzenlendi.

Öncelik hayatın, öncelik yayanın
banner71

İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılının “Yay Öncelikli Trafik Yılı” ilan edilmesinin ardından 6 Şubat Çarşamba günü saat 12.00’de 81 il ve 922 ilçede aynı anda etkinlik düzenlendi.

 

Ankara’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Antalya’da Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Bursa’da Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Diyarbakır’da Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ve Konya’da Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil’in katılımlarıyla eş zamanlı olarak başlatılan etkinlik tüm Türkiye’de aynı anda hayata geçirildi.

 

Of’ta İrfanlı Mahallesi yaya yolunda gerçekleştirilen etkinlik ise Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, kurum amirleri, öğrenci ve yayaların katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ve öğrenciler araçları durdurup şoförlere projenin tanıtımını yapılan broşürler dağıttılar. Of Kaymakamı Eyüp Fırat yaptığı açıklamada; Oflu hemşerimiz İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun başlatmış olduğu “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” projesinin tanıtımını icra ediyoruz. Şoförlerimizden trafikte yayalara daha dikkat etmelerini istiyoruz. Ben inanıyorum ki bu proje ile hem yayalarımız hem şoförlerimiz daha bilinçli olacak insanlarımız boş yere ölmemiş olacak. Böyle önemli projenin hayata geçirilmesinde önderlik eden başta sayın bakanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, yaya ve sürücülerimize kazasız, belasız günler diliyorum” dedi.

 

Öğrenciler, yayalar ve protokol yaya yolundan güvenli bir şekilde geçerek program sona erdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21