Önce kumsalı temizlediler sonra denize girdiler

Yaz sıcaklarının artmasıyla birlikte denize akın eden vatandaşlar, önce sahillerdeki çöpleri temizlediler, ardından da denize girdiler.

Önce kumsalı temizlediler sonra denize girdiler
banner71

Yaz sıcaklarının artmasıyla birlikte denize akın eden Oflular, deniz kenarlarındaki çöpleri görünce hayal kırıklığına uğradılar.

 

Önce kumsallardaki çöpleri temizleyen vatandaşlar, topladıkları çöpleri ateşe vererek yok ettiler. Ardından da denize girerek denizin ve kumsalın keyfini yaşadılar.

 

Çocukları ile birlikte serinlemek ve deniz keyfi yaşamak için denize gittiklerini belirten Yaşar Eroğlu; “Gördüğümüz manzara karşısında maalesef çok üzüldük. İnsanlarımız maalesef topluma ait yerleri çok kötü kullanıyorlar. Etrafı biraz toparlamak gerektiğini düşündük. Sağolsun o anda orada olan vatandaşlarımız da bize destek oldular. Hep birlikte çöpleri toparladık. Sonra da toparladığımı atık malzemeleri ateşe verip yaktık. Bu sayede etraf tertemiz oldu” dedi.

 

Vatandaşları çevre konusunda hassas ve duyarlı olmaya davet eden Eroğlu; “Biz toplum olarak kirletmeye ve başkalarının temizlemesini beklemeye alıştık. Bu maalesef hoş değil. Her vatandaşımız çöpünü etrafa yaymasa, toplayıp yanında götürse sahillerimiz ve çevremiz bir o kadar daha temiz olur. Bu konuda tüm hemşerilerimizi duyarlı olmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21