Önce hamsi yediler sonra kan verdiler

HMB Ulusoy MTA Lisesi tarafından düzenlenen “Hamsi Ye, Kan Ver “ etkinliği ile okulda görev yapan idareci ve öğretmenlerin yanı sıra öğrenciler ve veler de önce mangalda pişen hamileri yediler. Ardından da Kızılay’a kan bağışında bulundular.

Önce hamsi yediler sonra kan verdiler

Kızılay’a kan verme noktasında büyük duyarlılık gösteren Of yeni bir projeye daha imza attı. “Kan bir gün değil her gün ihtiyaçtır” anlayışıyla HMB Ulusoy MTA Lisesi duyarlılık göstererek kan bağışı kampanyası düzenledi.  HMB Ulusoy MTA Lisesi “Hamsi Ye, Kan Ver “ kampanyası ile öğretmen, öğrenci ve velileri buluşturarak kan bağışında önemli bir etkinliğe imza attı. Okul bahçesinde bağışçılar önce hamsi yediler daha sonra Kızılay kan verdiler.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu “Hamsi Ye, Kan Ver “ etkinliğini ziyaret ederek kan bağışında bulunanları ve emeği geçenleri kutladı.  Müdür Kabahasanoğlu etkinlikle ilgili olarak, “Gerek ilçe olarak, gerekse eğitim camiası olarak kan bağışında duyarlı bir ilçeyiz. Daha iki hafta önce eğitim camiası Of Belediyesi işbirliğiyle 96 ünite kan bağışında bulunmuştuk. Bugün burada öğretmen, öğrenci ve veliler olarak çok güzel dayanışma içinde bir kampanya yürütüyorsunuz. Kurumsal olarak da öğrencilerin gönüllüğü, öğretmen ve idarecilerin sahiplenmesi ile hayırlı bir iş yapıyorsunuz. Başta okul idaremizi, öğretmen arkadaşlarımızı, öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum. Bu birlik ve dayanışma ruhu içinde bundan sonra da güzel işler başaracağımıza inanıyor, hepinize başarılar diliyorum.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

HMB Ulusoy MTA Lisesi Müdürü Bülent Saka da etkinlikle ilgili olarak,” Okul olarak Kızılay’a sürekli kan bağışında bulunuyoruz. Zaten Kızılay ile 2015 yılında işbirliği protokol yapmış okuluz. Böyle önemli bir konuda kurumsal hassasiyetleri nedeniyle idarecilerimize, öğretmen ve velilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah desteğimiz bundan sonra da devam edecek.” dedi.

 

HMB Ulusoy MTA Lisesinde “Hamsi Ye, Kan Ver “ kampanyasında günün sonunda 81 ünite kan bağışında bulunuldu. Etkinlikte bir yandan ızgarada pişen

hamsiler yenildi, bir yandan Kızılay’a kanlar verildi, bir yandan  öğrenciler müzik çalarak horon oynayarak eğlendi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21