“Okulum Temiz” projesinde 29 okul ve kuruma belge

Of’ta eğitim veren ilk, orta ve liseler ile eğitim kurumlarının tümü “Okulum Temiz” Belgesi almaya hak kazandı. Okul Müdürlerine belgelerini Vali İsmail Ustaoğlu takdime etti.

“Okulum Temiz” projesinde 29 okul ve kuruma belge

Okulum Temiz projesinde Of’ta %100’ü başarı

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim veren ilk, orta ve liseler ile eğitim kurumlarının tümü “Okulum Temiz” Belgesi almaya hak kazandı. Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nun katıldığı törenle 29 kurum yetkilisine belgesi takdim edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla "Okulum Temiz" belgelendirme programı yürütülüyor.

Bu kapsamda Of’ta 24 Eylül 2020 tarihinde başlayan ve 19 Ekim 2020 tarihinde sona eren yoğun bir çalışma ile Of’taki okul ve kurumların % 100’ü “Okulum Temiz” Belgesi almaya hak kazandı.

İsmail Yıldırım İlkokulu’nda düzenlenen törene katılan Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, program öncesinde okulun anasınıfı ve birinci sınıflarında eğitim gören öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek kendilerine çeşitli hediyeler verdi.

Okulun bahçesinde düzenlenen “Okulum Temiz” sertifika takdim töreninde konuşan Vali Ustaoğlu; “Of’ta 29 okul ve kurumun tamamında Okulum Temiz sertifikasını almaya hak kazanmış. Yani % 100 başarı sağlanmış. Emeği geçen başta Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve Milli Eğitim camiasını tebrik ediyorum. Yaşadığımız pandemi sürecinde bu çalışmalar çok anlamlı ve önemlidir. Bu çalışmalarımızla da velilerimize gönüllerinin rahat olmasını istiyoruz. Geçen haftadan itibaren anasınıfı, 1., 2., 3., 4., 8. ve 12. sınıflarda eğitime başladık. Yapılan bu çalışmalarla inşallah tüm Türkiye’de eğitim ve öğretimin bütün sınıflarında başlar. Of ilçemizde biz artık velilerimizin temizlik ve hijyen konusunda endişe duymadan çocuklarını gönül rahatlığıyla okullarımıza göndermelerini istiyoruz. Yapılan bu çalışmalar diğer ilçelerimize de örneklik teşkil edeceğini umuyor, onlardan da aynı performansı bekliyoruz. En kısa sürede Trabzon’umuzdaki tüm okulların Okulum Temiz belgesini almasını istiyoruz. Ben burada emeği geçen herkesi bir kez daha tebrik ediyor, hepinize başarılar diliyorum.” dedi.

Konuşmasının ardından Okulum Temiz Belgesini almaya hak kazanan okullara sertifikalarını taktim eden Vali İsmail Ustaoğlu, gayretli çalışmaları nedeniyle Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu’nu ve okul idarecilerini Başarı Belgesi ile ödüllendirdi.

Vali Ustaoğlu’nun yanı sıra Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu da okul ve kurum yetkililerine belgelerini takdim ettiler.

Törene Vali İsmail Ustaoğlu, Kaymakam Hayrettin Çiçek, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Burak Çelik, İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Barış Çağlar, İlçe Emniyet Müdürü Rafet Kantar, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Şube Müdürleri Hasan Tekke, Osman İşçi ve okul idarecileri katıldı.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2020, 13:05

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21