Okullardaki İŞKUR Personellerinin görev dağılımı yapıldı

İŞKUR’un Toplum Yararına Programlar kapsamında okullarda görevlendirdiği temizlik ve güvenlik görevlilerinin görev dağılımları yapıldı.

Okullardaki İŞKUR Personellerinin görev dağılımı yapıldı

İŞKUR ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülke genelinde uygulanmakta olan Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında okullarda temizlik ve güvenlik görevlisi personeli çalıştırılıyor.

 

Proje ile hem toplum yararı gözetilerek dezavantajlı gruplara iş imkanı sağlanırken bir yandan da okulların temizlik ve güvenlik sorunlarına çözüm üretilmiş oluyor.

 

İŞKUR ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokolle Türkiye genelinde 60 bin temizlik görevlisi ve 20 bin de güvenlik görevlisi işe alındı. Proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü de 750 temizlik görevlisi 302 güvenlik görevlisini işe aldı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından işe alınan personeller, ilçelere paylaştırıldı. Of’a gönderilen 60 temizlik görevlisi ile 25 güvenlik görevlik görevlisinin çalışacağı okullar, Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kura ile belirlendi.

 

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda yapılan kura çekimine katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Öncelikli olarak yaklaşık 300 kişinin arasından çekilen kura sonucunda burada olmanız sizin talihli olduğunu gösteriyor. Allah nasip etti size, çalışma imkânı buldunuz. Bu sayede evinize, ailenize çalışıp helalinden ekmek götüreceksiniz. Toplum Yararına Projesi sayesinde bu zamana kadar çok güzel hizmetler aldık. Bakanlığımıza ve projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah sizler de güzel hizmetler vererek bu bayrak yarışını devam ettireceksiniz. Bu proje tamamen temizlik ve güvenlik projesidir. Sizler işinizi iyi yaptıkça okullarımız hem daha güvenli hem daha temiz hem daha başarılı olacaktır. Tekrar hepinizi tebrik ediyor, kazasız, belasız bir eğitim- öğretim yılı diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Güvenlik görevlileri için ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda görev dağılımı yapıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21