Okul ve Kurum Müdürleri Milli Eğitimin iftarında buluştu

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen iftar yemeği okul ve kurum müdürlerini buluşturdu. Yemeğin ardından düzenlenen çay sohbetine Kaymakam Fırat da katıldı.

Okul ve Kurum Müdürleri Milli Eğitimin iftarında buluştu
banner71

Geleneksel hale getirilen kurumsal iftarlar ramazanın bu son günlerinde devam ediyor. Of İlçe Milli Eğitim camiası da geleneksel hale getirilen iftar da buluştu. İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu okul ve kurum müdürlerini Of İmam Hatip Lisesinde bir araya getirerek birlik ve dayanışma örneği sergilediler.

 

Of İmam Hatip Lisesi İlve Yeşilyurt Kız Yurdunun yemekhanesinde düzenlenen iftar programı, Of Kaymakamı Eyüp Fırat’ın da katıldığı istişare toplantısı ile devam etti.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “İlçemizin eğitim ve öğretimde her geçen gün yakaladığı başarı gözle görülür bir şekilde yükselmektedir. Eğitimi akademik ve sosyo kültürel olarak bir bütün olarak görüyor ve öyle projeler hayata geçiriyoruz. Sayın Kaymakamımızın gelmesiyle eğitimle hep içi içe oldu. Bizlere eğitim konusunda hep destek oldu. Bizler de bu destekler için daha da çok gayret ediyoruz. İnşallah daha çok çalışıp hep birlikte daha büyük başarılara imza atacağız” ifadelerini kullandı.

 

Eğitim projelerinin birinci önceliği olduğunu belirten Kaymakam Fırat; “Millet olarak biz 19. asır olan Sanayi asrını kaçırdık.20. Yüzyıl Bilişim asrının ucundan yakalasak da onu da kaçırdık. 21. Asır eğitim asrı olacak. İnşallah bu asrı kaçırmayacağız. Bu asır bizim asrımız olacak. Bu yolda bizim de birinci önceliğimiz eğitimdir. Eğitim projeleri birinci önceliğimizdir. Akademik ve sosyal başarıları birbirinden ayıramayız. Sosyal ve kültürel olarak kendini geliştiren bir öğrenci zaten akademik olarak da başarılı olur. Bu kapsamda ilçemiz için, ülkemiz için projeleriniz olsun bizler bu konuda sizlere açık çek veriyoruz. Milli Eğitim Müdürümüzle eğitim konusunda sürekli istişare halindeyiz. Eğitimde geldiğimiz nokta çok güzel inşallah hep birlikte daha güzel başarılara imza atacağız. Şimdiden hepinizin bayramını tebrik ediyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum” diye konuştu.

 

Toplantı, Kaymakam Eyüp Fırat’ın ayrılmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu’nun başkanlığında devam etti. Gelecek yıla dair fikirlerin paylaşıldığı toplantıya Şube Müdürleri Süleyman Bedir, Numan Turan, okul ve kurum müdürleri katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21